Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha hány a gyerek, mennyi...

Ha hány a gyerek, mennyi ideig nem adtok neki enni? Szóval mennyi ideig kap csak folyadékot?

Figyelt kérdés
ápr. 17. 13:03
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Reggel ugye adtam azt a kis vajas kenyeret. Délben evett egy kis rizst. Utána pici kekszet, aztán uzsonna tájban vajas kalácsot.

Eddig minden benne maradt szerencsére.

Igyekszem azért odafigyelni, hogy mit egyen, de nekem ez olyan fura, hogy nem szabadna ennie.

Étvágya van pedig, azzal nincs baj.

Csak az esti tejjel vagyok bajban. Azért tuti balhézni fog, de a tejet a régi orvosunk se ajanlotta ilyenkor. 😅

ápr. 17. 17:58
 12/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó hányás utáni nap még azért óvatos vagyok, igyekszem kerülni azokat az ételeket, amik nem annyira jók a megborult pocaknak, de amúgy ha éhes, akkor adok neki _valamit_. Pl vajas kenyér, vagy korpovit keksz vagy sós ropi vagy ilyesmi. És víz.

Igazából én magamból tudok kiindulni, amíg nem igazán kívánom az ételt, addig jobb is, hogy nem eszek, de onnantól kezdve, hogy jól esik a kaja és étvágyam is van, már viszonylag kis valószínűséggel fog visszaköszönni. Óvatosan, kis adagokat és alapanyagokat megválogatva eszek még én is pár napig, amíg 100% nem lesz a gyógyulás, de addig sem éheztetem magam, és a gyerekekkel is pontosan ugyanez a stratégiám.

ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mézga Krisztina ***** válasza:

És ami még nagyon jót tenne a gyereknek, csak már a mai anyukák ezt elfelejtették: a köménymagos leves. A világ legegyszerűbb kajája, de amikor rossz az ember gyomra, ez megnyugtatja, és olyankor még az íze is finom.

Kicsit barnább rántás (forró zsiradék+liszt pirítva; mandulaliszttel is lehet), levéve a tűzről bele jó sok köménymag, pirospaprika, hideg vízzel felengedni, bele egy zöldségleveskocka, és kész is.

Az arányokat meg lehet nézni a neten. Pl.

[link]

Utáltam, de amikor beteg voltam, csak ennek az ízét éreztem, és akkor nagyon finom volt.😄

ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Meton ***** válasza:

Nem igazán értem én az orvosokat. Ha éhes, attól is lehet hányingere. Oké, minden attól függ, mi okozta a hányingert, mert lehet, hogy bármit eszik, kihányja. Akkor nem kell meki enni adni. De ha enni akar, akkor nincs hányingere. Márpedig az meg kell, hogy erőre kapjon, szóval ha eszik és benne marad, az biztosan jó. Ami a tejet illeti, szerintem a legjobb ilyenkor, lehetőleg zsíros tej, mert megnyugtatja a beleket. Helyre hozza a bélflórát, de főleg a zsírtartalom a lényeg. Minden mérgezéses dologra jó, például romlott kaja, vagy ha allergiás valamire. Felnőtteknek másnaposságra is teljesen jó.

Ha vírus okozta a hányást, az kicsit más, de szerintem a tej akkor sem árthat. De ha többet nem hányt, akkor nem hiszem, hogy vírus. Talán túl sok édesség lehetett. Persze azért inkább hallgass az orvosokra, csak leírtam véleményem.

ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Meton ***** válasza:
Egyébként az orvosok igyekeznek bolond biztos tanácsokat adni, viszont ha tudod, mit akarsz, csak nem bízol magadban, akkor beszéld meg az orvossal. Akkor fog adni valóban jó tanácsot. És itt jut eszembe, hogy a víz is lehet problémás. Csapvizet nem szabad, csak bubi mentes ásványvizet.
ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kriszpo ***** válasza:
Mekkora gyerekről van szó? Általában ha makacs a hányás, az elején csak az ORS rehidrálót kapják nagyon kis adagokban, rövid időközönként 1-1,5 napig, esetleg kevés pirítós vagy háztartási kekszet. Zsíros, fűszeres kaját nem ajánlatos adni neki. Ha étvégytalan az normális, nem fog éhen halni, csak folyadék legyen a szervezetében elég.
ápr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!