Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi a különbség a tengervizes...

Mi a különbség a tengervizes orrspray és mondjuk egy Nasivin Baby között?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Nasivin Az oldat minden millilitere 0,10 mg oximetazolin-hidrokloridot tartalmaz. Egy csepp (28 mikroliter) oldat 2,8 mikrogramm oximetazolin hidrokloridot tartalmaz.


A tenger vízes pedig mint a neve is sejteti sima sós víz.

ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

"A tenger vízes pedig mint a neve is sejteti sima sós víz."


És egy jó nagy ököreg is. Nekem konkrétan, ha addig kaptam is valamennyire levegöt, attó bedagad úgy a nyálkahártya, hogy utána már csak hidrokloridos apasztja le.

ápr. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
91%

A Nasivin hatékonyabban szünteti meg az orrdugulást, de 1 hét után a hatás megfordulhat, azaz dugulhat tőle az orr. Onnan kezdve károsodást is okozhat, kockázatos a további használata.

Izotóniás sóoldat elvileg bármeddig használható, száraz orr nedvesítésére például, sőt átmosásra is használják.

Ez persze nem zárja ki, hogy egyénileg valaki mást tapasztal.

ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Felnőttként van tapasztalatom sima tengervizes orrsprayvel hogy csípi a már szétirritált orrot. Nagyon allergiás vagyok, sok orrsprayt használok emiatt szezonban. De ezt inkább nem fogom. A többit már leírták.
ápr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És melyiket érdemes 1-2 éves gyerekeknél akkor?
ápr. 23. 19:10
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Mire kell? Ha náthás, be van dugulva az orra a megduzzadt nyálkahártya miatt, akkor az oximetazolin lelohasztja (és egyben egy kicsit károsítja is - valamit valamiért, a mi gyerekorvosunk szerint csökkenti az arc-, homloküreg- és középfülgyulladás valószínűségét).


A sós víz egy kicsit segíthet lohasztani a nyálkahártyát (ozmózissal, ha töményebb). Sokat ebben nem segít. A taknyot hígítja, könnyebb kifújni vagy kiszívni. Létezik só+szódabikarbóna kombó is, az kicsit lúgos és semlegesíti savas taknyot, kevésbé csípi ki a torkod.

ápr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
A tengervizes orrspray simán sooldat (köze nincs a tengerhez, csak így hívják. A nasivin-ben viszont hatóanyag és ha hat valakinél (nálunk nem) akkor megszünteti az orrdugulast. Én nem szívesen használok orrspray-t, mert könnyű hozzászokni, nasivin-t is csak pár napig szabad használni a hozzaszokas miatt. Én így használom a tengervizest: kiszivom az orrát, befujom a tengervizet, pár perc múlva kiszivom. Így a beszaradt takony is kijön. Szerintem ennyit tud a sooldat, kicsit feloldja, nem kell tőle sokat várni. Nasivin meg semmit nem hatott.
ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
(Amúgy de, amelyik tegervizestvén néztem, ott tényleg tisztított tengervíz+sima víz volt az összetevők között. Orvosi szempontból jelentősége nincs, hogy honnan jött a nátrium klorid meg a víz, ha tiszták. Szóval tényleg inkább parasztvakítás.)
ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A sósvizes nem okoz függőséget, a másik igen.
ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogyan a 6-os írja.


A Nasivin összehúzza az ereket, ezzel a nyálkahártya duzzanatát csökkenti. Talán max 5 napig szabad használni, ha csak orvos másképpen nem rendeli el.

A sós orrspray (Sterimar pl) szimplán felhígítja az orrban a váladékot. Azt sokszor lehet egy nap használni.

Nekünk így mondta a doki a sorrendet: orrot szívunk, aztán Sterimar, 15 perc múlva újra orrot szívunk, majd Nasivin.

Ezen felül Sterimarozni lehet máskor is, Nasivintől függetlenül.


Még a Salvus vizes inhalálàs is oldja a váladékot, azt lehet mind a kettő mellett.

ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!