Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 év közösség után is sokat...

3 év közösség után is sokat beteg. Normális?

Figyelt kérdés

A lányom 2021 március 1 került közösségbe, bölcsibe, Akkor volt a nagy Covid láz, be se lehetett menni az épületbe, beszoktatás sem volt, maszkoztak stb, valszeg ennek köszönhetően ott nem sokat volt beteg, nagyjából a 1.5 év bölcsi alatt 6-8 hetet hiányzott összesen betegség miatt (1x hasmenős, többi köhögős orrfolyós) Aztán kezdte az ovi kiscsoportot, bizakodtunk, hát az katasztrófa volt, 2 hét ovi 2 hét itthon, így járta ki a teljes kicsoportot, szokásos orrfolyós dolgok, köhögés, mandula gyulladás, fülgyulladás, ezek jöttek kb mindig. Szóval kb fél évet ha járt az évből. Most középsős, mintha már javult volna a tendencia, de még mindig sokat beteg, most a kb 3 hét ovi, 1 hét itthonra álltunk át. Talán volt egyszer kétszer 4-5 hét is amint lehúzott egy huzamban a középsőben, de még mindig nagyjából havi 1 betegség összejön. Ez így normális?

Voltunk milliószor fül orr gégészeten, pulmonológusnál is, nem mondanak különösebben semmit rá soha.

Eszik sokat, rengeteg zöldség gyümölcsöt, sokat van levegőn, sokat mozog, ilyeneken túl vagyunk meg a mindenféle vitaminon is, egy sem volt ami segített, majdhogynem jobb a helyzet ha nem kap mindenféle vitamint..

Szóval én már nem tudom mit kellene tenni.

Várni, hátha a nagycsoport jobb lesz?


ápr. 25. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez még így 2. osztályban is tart valamennyire, már tavaly szópt az of, hogy túl sok a hiányzás, vigyázzunk, pedig nem volt itthon minden köhintésnél...
ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tök normális, van aki hajlamosabb rá. Nálunk 1 hét bölcsi 2 hét betegség van.
ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Azta :(


#2 Igen, de akkor ti még az elején vagytok, ott oké, de azt hittem azért 3 év után már jobb lesz.


Engem már ki is rúgtak a munkahelyemről, 8 hónapja új helyen vagyok, állandó home officeban, így legalább már kirúgni nem fognak, ellenben elég nehéz sokszor heteket dolgozni mellette :/

ápr. 25. 18:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Az életkor nyomósabb dolog, mint az, hogy mennyit volt már közösségben. Meg az egyéni hajlam is számít. Kinek, mi a gyenge pontja. Akinek könnyen duzzadó,hurutra hajlamosak a nyálkahártyái,esetleg szokott orrmelléküreg gyulladása lenni, az nehezebben megy ki az ilyesmiből, mint akinek egy torokgyulladásnál megáll az egész.
ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A többi bölcsis nem olyan beteges mint a miénk. Ha nem leszünk az elején akkor is ez lesz. Ráadásul közösség függő is,a bölcsiben valszeg csak mázlitok volt mert a csoport nem volt annyiszor beteg. Nekem fair munkahelyem van ami nem rúg ki ennyiért.
ápr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, meg covid alatt nem lehetett bemenni az épületbe szülőknek majdnem 1 évig, állandóan fertőtlenítettek, minden dolgozó maszkban volt stb valamennyit lehet csak ért.

Az óvodában már nem figyelnek ezekre ugye túlságosan, meg a bölcsis csoportban 9-en voltak, az ovisban most 30-an, szóval 3X akkora a létszám is :/

Szóval igen, a bölcsik még jobbak ilyen téren.


Én is azt hittem fair munkahelyem van, 9 éve ott voltam, első emberek közt voltam, elképzelni se tudtam volna, hogy kirugnak, de megunták ezt hogy nem jártam, valamilyen szinten azért érthető is nyilván, pl tavaly márciusban 4 munkanapot voltam bent dolgozni. Nyilván nem éri meg az olyan munkerő, aki nincs ott. De azért rosszul esett, de nem baj, addig alkudoztam velük a közös megegyezésen míg ki nem fizettek 5

millió forintot, utána meg találtam munkát 1 hét alatt és itt nincs is gond, mert nem kell bejárni, szóval végülis jobban jártam a kirúgással a végére.

ápr. 26. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!