Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Áá ezt igy nem lehet kibirni....

Áá ezt igy nem lehet kibirni. Lehetek meg normalis?

Figyelt kérdés

Az utobbi honapban sehol se tudom magam jol erezni,teljesen megvaltoztam.mar nem jarok tarsasagba,mindengol feszengek,nincsenek barataim.és az a legrosszabb hogy tudom hogy az egeszet magamnak koszonhetem.tavaly marcius fele kitalaltam hogy en nem vagyok eleg jo.

ezert teljesen bezarkoztam,a barataim nagyon rendesek voltak,lattak hogy valami bajom van,probaltak segiteni,de mivel nem mondtam el nekik a gondjaimat,egy ido utan feladtak,gondolom ok is ugx eltek meg h valami bajom volt veluk.mivel tavaly kezdtem a gimit,viszonylag uj baratsagok voltak.innentol kezdve nem mertem felszinrs elcseveggetesnel tovabb jutni.igy egyre jobban belelovaltam magam abba hogy hulye vagyok.nyaron is diredt elmentem egy uj taborba ahol senkit se ismertem,de ott is ugyanez tortent.mivel elsore szimpatikus vagyok az embereknek,az uj tarsasagokban eleinte nagyon benne vagyok,aztan felek hogy ha megismernek nem fognak szeretni.igy egy ido utan eltavolodom.beszelgeteseknel mar csak tomondatokban valaszolok,igy nyilvan mar egy ido utan mivel nem reagalok,mar nem hivnak.iden szeptemberben elhataroztam h tiszta lappal kezdem a sulit es valtoztatok,na de most komolyan.

Beiratkoztam egx csomo elfoglaltsagra,de mostanra teljesen szetestem,alig alszom,nem tanulok semmit,mindig farDt vagyok,es meg jobban utalom magam mert buta vagyok,hogy nen valtpztatok.ugy erzen h semmire se vagyok kepes/jo,de kozben mrg az agyam faraszt h ilyen ember nincs.jelenleg ott tartok h a suliban egesz nap kerulok mindenkit,logok,semmi fele erzest nem mutatok ki.ha valaki beszelget velem inkabb lekoppintom,vagy megbamtom.igy mostanra tenyleg sikerult magamnak elerni h ne szeressenek.igy ha hirtelen megvaltoznek akkor is tudnak h a paraszt vagyok.utalom magamati.szerintem nagyon komolxan egy pszhiologusra lenne szuksegem ,de barmikor folhozom a temat otthon,uvoltozes lesz a vege.

Azt akarom hogy szeressebek,de kozben nem hagyom.az a legrosszabb az egeszben hogy tudom mi a baj velem,megsem tudom magam osszeszedni.van hogy rgy hetig ibkabb nem beszelgetej sebkivel,sokat gondolkodom aton h megolom magam,de az eleg gyavasag lenne.nagyon gaz h 2 honap alatt ilyen melyre sullyedtwen.kicsit felek magamtol,mert ha igy folytatim teny h egy senji ledzek.nem vesztegethetem el a legszebb eveimet ilyen hukyesegekre.

annyi a problema h egy kicsit szeretni kene magamat,de nem tudom ezt a lenyt.mert

De basszua HEe 16evesen bekepzeltnek kene lennem,elvezni kene az eletet.bulizni nem pedig szanalmasan ottnon ulbi es itt sajnaltatni magam ahelyett hogy csinalnek vni ertelmeset.



2014. nov. 7. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkozz el hogy mi hozta ezt elő benned? Mi miatt kezdődött ez az egész? Amíg az nem oldódik meg addig nem lesz jobb.
2014. nov. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. Áprilisig. Akkor történt egy olyan dolog a családban, ami miatt a saját lábaimra kellett állnom, és döntéseket hozni, ellátni magam, majdhogynem felnőttként élni az akkori 16 éves fejemmel. És ez a durva esemény miatt teljesen megváltozott az életszemléletem, felfogásom bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Megtanultam örülni, annak amim van, mivel valamikor minden véget ér, és ez elkerülhetetlen.

Tudom, hogy nem közhelyekre van szükséged, és nem arra buzdítalak, hogy most kreálj egy tragédiát magad körül, mivel ahogy olvastam, elég nagy tragédiának éled meg életed ezen szakaszát, amin most keresztülmész.

Erősnek kell lenned. Próbálj meg koncentrálni a fontos dolgokra pl. család, építsd újra a barátaiddal a kapcsolatot, és fogadd el magad, mert csak így jutsz egyről kettőre.

Talán tényleg nem elég ide a gyakorikérdések, hanem szakember segítségére van szükséged, de hogy ezt elkerüld, próbálkozz egyedül jobbnak látni a világot. Minden azon múlik, hogy nézel egyes dolgokra. Ha magadban azt látod meg, hogy rossz a személyiséged, és utálod minden porcikádat, semmi nem lesz jobb.

A tanulást és az iskolát ne hanyagold el. 16 éves vagy, előtted a jövő, és nagyon fontosak lehetnek egyes döntések, amiket most hozol meg (nem olyanokra gondolok, hogy mit egyek vacsorára meg stb.).

Jó lenne, ha kialakítanál egy képet az agyadban, hogy milyen vagy most, és milyen akarsz lenni. A kettőt pedig valahogy kösd össze. Ez elsőre lehet kicsit érthetetlen. De mondjuk sorolj fel magadban 3-4 olyan tulajdonságod, akár külső, akár belső, amit szeretsz, és "megtartanád". A többin pedig változtass, de maradj meg a normális határokon belül. Mert lehet, hogy én itt lököm neked a sódert, de minden azon múlik, hogy te mennyire akarod másképp látni az életed. Sok sikert neked, hidd el, képes vagy változni, ha akarsz.:) 17/L

2014. nov. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos dolgokat írtak az előttem szólók. ÍRd le magadnak, hogy " értékes ember vagyok" . Azt is, hogy miért. Ezt olvasd el többsör naponta. ÉS légy. nyitott. ----
2014. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
48%
Érdemes felhívnod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyen hívható számon. Telekom és T-mobile számról éred el vasárnap kivételével 9-21 óra között. Fülkéből si eléred! Itt kibeszélheted a problémádat, és segítséget kapsz a megoldáskereséshez.
2014. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!