Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tényleg normális hogy a...

Tényleg normális hogy a kiscsoport erről szól?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte a gyerek az ovit, október 3.hetétől folyamatosan jött valami: 3 hetes bélhurut, 2-2hét légúti megbetegedés (közte általában pár nap szünet, jó esetben 1,5 hét), erre tegnap este észrevettük:tetű... Komolyan nem hiszem el!

Mindenhol hangoztatják, hogy normális, jövőre jobb lesz, de tényleg jobb lesz? A középsőben azt mondja anyuka sokkal jobb nem lett..

Én ok itthon vagyok, tesót várjuk, nálunk nem gond, hogy itthon marad (amúgy is ebéd utánig megy), de akik dolgoznak? Hogy lehet ennyit hiányozni? A gyereket sajnálom hogy folyton valami van...



2016. febr. 12. 07:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6.5 éves a lányom és még tetűvel nem találkoztam! És bár gyereke válogatja, de nem voltunk olyan sokat kiscsoportba betegek. Most január óta van hogy valamelik mindig beteg, egyik héten az egyik, másik héten a masik. A kicsi 4 éves tavaly kezdte az ovit, 2szer volt beteg tavaly, egyszer a hányós hasmenés, egyszer meg tüszős mandula.
2016. febr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nálunk nem volt ilyen vészes a kiscsoport, nem voltak ilyen durva megbetegedések, inkább csak megfázás, de ő is rengeteget hiányzott (én is itthon vagyok még a kisebbel). Most középsős, és eddig talán 3 hetet hiányzott, szóval nálunk sokat javult a helyzet. Sajnos közösségbe kerüléskor ez kikerülhetetlen, hacsak nincs extra erős immunrendszere a picinek.
2016. febr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom, eddig nem találkozott jópár kórokozóval, és védtelen volt, így összeszedett mindent. Ha már átesett pár dolgon, akkor jobb lesz az immunrendszere és ellenáll majd.

A tetű az egyetlen, amiért viszont ölni tudnék. Aki olyan k****tt igénytelen, hogy férges meg tetves a gyereke, az tartsa otthon.

2016. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 klopusz ***** válasza:
100%

A kiscsoport nálunk teljesen normálisan ment, bár sokan rengeteget hiányoztak mindenféle betegség miatt.


A tetűvel sajnos mi is találkoztunk. Akkor már mindkét lányom ovis volt. Megszenvedtük, de kibírtuk. Nem tudom, melyik hozta haza kitől.


Az utolsó válaszolónak üzenem:

1. tetű kizárólag tiszta, rendezett gyerekbe mászik, mert ő sem szereti a koszt,

2. a jelenlegi orvosi álláspont szerint sajnos nem írnak ki betegállományba, ha a gyerek tetves lesz. Simán járhat oviba/iskolába (én mondjuk megtehettem, hogy nem vittem őket). Kevesen vannak, aki a saját szakállukra szabadságra tudnak menni ilyenkor, még ha nem is értenek egyet a dokival.

2016. febr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kiscsoport, hanem a közösségbe kerülés szól erről. A gyerekek többsége ilyenkor sokat beteg. Főleg az őszi-tavaszi időszakban, amikor az időjárás is kedvez a kórokozók terjedésének.
2016. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

Hát nem tudom, akkor se engedném az oviba a gyereket tetvesen, mi felelőtlenség már ez. Nem tudok szabit kivenni és akkor legyen az egész ovi tetves?

Amúgy persze, hogy a tiszta gyerekbe mászik, de a mocskosból mászik oda!

2016. febr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nalunk 4 év alatt az egész oviban nem volt tetvesség! Mindig kapunk év elején tájékoztatást, hogy mit kell tenni ha van... sőt nálunk a játékokat 2 hetente összeszedik és lefertőtlenítik. A 26 fős csoportból ritkán van olyan h kidől mondjuk10 gyerek egyszerre. Az sem mindegy milyen az ovi, az óvónők, dadusok hozzáállása... a fiam jart bölcsibe, ott undorító volt hogy a 20 gyerekből 15nek taknya nyála egybefolyt és nem törölték meg a dadusok vagy a gondozók!
2016. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Normalis ovirol van szo, 2 gyerekben talaltak decemberben tetvet, de azt akkor allitolag sikeresen kezeltek a szulok...

Hogy most honnan kerult akkor at a kiscsoportba nem tudom, de a vedono szerint kozossegben termeszetes es elofordulhat. Iskolaban en keresztul mentem ezen 9 evesen. A jatekok fertotlenitese sajnos a fejtetvek ellen nem hat, azok egymasra dobott kabattal vagy egy karpitos szekfejtamlaval is atvandorol es koztudott hogy nem koszos hely kell neki nagyon is szereti a tiszta fejet..

A vedono hetfon atnezi a gyerekeket azt mondta. En levagtam nullasra a gyerek hajat(nyaron mindig igy van), es remelem ezzel letudtuk. Mindent kimosok, fertotlenitek.

Ez a tetu azert betett nekem most de mar lenyugodtam..

2016. febr. 12. 11:52
 9/13 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg tudatosan senki nem küldi tetvesen iskolába/óvodába a gyerekét, de mindig van egy-két "ártatlan", aki még sose látott ilyet, és későn jön rá, miért vakarózik a gyerek.

Én is így jártam, mikor elsőben hozott tetűt a kislányom. Utána persze lestem, minden hajmosáskor... Találtam is serkét 3-4 havonta, de az élő állatkákig többször nem jutottunk el.

2016. febr. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

3-4 havonta??

Akkor ott valaki nagyon nem tette rendbe a gyerek fejét. Meddig ment ez nálatok?

2016. febr. 15. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!