Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tegnap Szentendrén belemászott...

Tegnap Szentendrén belemászott egy kullancs a két és féléves kisfiunkba. Nincs beoltva ellene. Ilyenkor mit lrdemes tenni? Vérvételre menjünk el vele? Csipesszel kiszedtük a kullancsot.

Figyelt kérdés

2013. máj. 20. 11:30
 1/7 Kerria ***** válasza:
66%

Holnap mindenképpen vidd el őt a gyerekorvoshoz, ő tudni fogja hova küldje, mit tegyetek!


Addig próbálj meg nem aggódni!

2013. máj. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

kullancs ellen nincs is védőoltás...

kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellen van csak oltás, a többi ellen nincs.

bocs az offért, csak nem árt tudni, hogy azokat a gyerekeket is figyelni kell ha kullancs mászik bele, akik megkapták ezt az oltást.


hívd fel holnap a dokit, elmondja. figyelni kell a csípés helyét és hogy nem lázasodik-e be, nincsenek tünetei?

a kullancsot eltettétek? azt 2-3 hétig meg kell őrizni (ha megvan) és azt (is) vizsgálják meg ha gond merül fel

2013. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nekem azt mondta a dokinéni, hogy mindig nyomjam össze a kullancsot és ha nem jön belőle vér, akkor valószínűleg megúsztuk a fertőzést.

Egyébként igen, a helyét kell figyelni, nem-e vörösödik, keményedik be.

2013. máj. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem kullancs ellen van a védőoltás, de nem fért bele annyi karakter, hogy "kullancs által terjesztett agyhártya- és agyvelőgyulladás elleni oltás".


Sajnos a csípés helye már akkoris piros volt, amikor kiszedtük a kullancsot. De n em az a klasszikus nagy piros folt, ami a Lyme-kór, nyilván az ilyen hamar nem is jelentkezik még, de az nem udom, mit jelent, hogy a csípés helye piros. Túl jót biztos nem. Holna felhívjuk a gyerekorvost.

2013. máj. 20. 22:21
 5/7 anonim válasza:

Szia!


Nyugodjatok meg, nagy valószínűséggel nincs nagy baj. Ha időben és szépen kiszedtétek a kullancsot, akkor konvergál a 0-hoz a fertőzöttség esélye ugyanis akkor fertőz, ha már a megemésztett vért visszaköpi.


A kis piros folt általános védelmi reakciója a testnek, mint a szálkánál, tüskénél, stb. Ez nem jelenti, hogy a kicsi elkapott valami komolyabb fertőzést.


A helyét jegyezzétek meg és kövessétek nyomon még 3-4 hétig.

2013. máj. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nos, valószínűleg egyedül maradok a véleményemmel, de szerintem ez a kullancsmizéria megint nagyon gyógyszerlobby-ízű. Világéletemben bősz természetb*zi voltam, amikor csak tehetem, a szabadban vagyok. Saját erdőm is van, és mint mindenhol, ott is akadnak kullancsok, így belőlem is ki lett már szedve jó néhány. Ennek ellenére az egyetlen agyvelőgyulladásomat bizonyítottan a forralatlan kecsketejnek köszönhetem, közvetlenül a kullancstól még soha semmi bajom nem lett. Természetesen nem azt mondom, hogy egy két és féléves gyerkőcöt ne féltsen az anyukája, de én a magam részéről a kullancscsípést semmivel sem tartom veszélyesebbnek, mint egy városi közlekedést.
2013. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kerria ***** válasza:

Kedves utolsó, én nem pontozlak le, hisz tanácsot, választ, véleményt kértek és megadtad.


Azt azért tudnod kell, hogy ismerősöméknél sajnos így bénult le a kisfiú...

Így ha gyógyszerlobby, ha nem, az Anyukák mindig is félteni fogják a csemetéiket.

Egy felnőtt ismerősöm pedig "csak" Lime-kóros lett tőle...


Veszélyek mindenhol vannak, ez tény, akár erdőn, akár mezőn, vagy a városban...

2013. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!