Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kertes házban lakók, beoltattá...

Kertes házban lakók, beoltattátok a gyerekeket és magatokat kullancs ellen? Miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem szeretném ha beteg lenne a gyerek a kullancs csípéstől!!!
2013. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kisfiamat beoltattam, de ez független attól, hogy kertes házban élünk. Ha lakótelepi lakásban laknák, akkor is beoltattam volna, hisz egy füves területen szaladgálva ugyanúgy megcsípheti. Hogy miért? Roppant egyszerű! Többféle betegséget is terjeszt, amitől szeretném gyermekemet megóvni. Nem hiszem hogy különösebben meg kellene indokolni. :)
2013. máj. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gyerkőc a pocakban, így őt még nem érinti a kérdés. Magam nem oltattam be, mert rendszerint rosszul reagálok az oltásokra, és az influenza ellenivel az élen, tuti, hogy akkor leszek beteg, mikor beadatom az oltást. Kertes házban lakunk, és marad a hagyományos, minden este átböngésszük egymást-módszer. Az orvosom mondta, hogy személyre szabottan nekem nem ajánlja. Így kimaradok a szórásból.
2013. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igen beoltattam a kislányom,sokat sétálunk erdőbe,szeretünk kirándulni,így érzem őt biztonságban
2013. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mind be vagyunk oltva, inkább megelőzés párti vagyok, mint az utógondozásé. És mivel szinte egész nap kint játszik, megyünk sétálni, kirándulni, stb, nem akarom végig rettegni a gyerekkorát. Plusz még be szoktam fújni kullancs-és szúnyogriasztóval is.

Most várjuk a második babát, őt is ugyanúgy be fogjuk oltatni.

2013. máj. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

és kisbabát hány éves kortól lehet?

köszi a válaszokat!

2013. máj. 22. 09:27
 7/12 anonim válasza:
Sajnos már az erdőbe se kell kimenni ahhoz,hogy összeszedjük a kullancsot.Én Egerben dolgozok 1 apartmanban és az ott élő cicából az elmúlt héten 4 kullancsot szedtem ki.Pedig az udvarról sem megy ki. Szóval ajánlatos az oltás.
2013. máj. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Egy évestől 2 éves korig a vakcina alkalmazása kizárólag az előny/kockázat arány orvos általi gondos mérlegelése alapján történhet."


Ez a betegtájékoztatón szerepel. A fiam 1 éves 8 hónapos volt, mikor az első adagot megkapta. Mivel mi minden kötelező és nem kötelező oltást is kértünk, így volt egy szép szoros oltási rendünk, amit az orvos állított össze. Mindenképpen beszélj vele erről.

(Amúgy mi vidéken lakunk, szinte a szántóföld a szomszédunk, és sokat járunk ki sétálni, kirándulni, ezt is mérlegelni kell. Gondolom aki a panelrengetegben lakik, kevésbé van kitéve fertőzésnek.)

2013. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
engem anyuek sosem oltottak be kullancs ellen pedig kiskorom nagy reszet egy erdoben toltottem a nagyinal! nem felelotlenek. de ha most kimegyek a kertbe es szedek epret akkor azt sem szaladok megmosni.. hanem annal elvezetesebb nincs mikor egy kis fold is ropog a fogad alatt. ez a termeszet rendje szerintem:)
2013. máj. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem. Én kertes házba születtem és soha nem kaptam oltást (már húsz éve lakom kertes házban), de kullancsom se volt soha. Ha rendesen nyírod a füvet akkor nincs gond. A kutyában is évente max 2 van. (pedig neki aztán van bundája, hegyi kutya)
2013. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!