Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ilyenkor mi a teendő, ha...

Ilyenkor mi a teendő, ha beteg lesz a kismama?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok.A helyzet az hogy már tegnap is kapargatott a torkom.Ma reggelre pedig nagyon is fáj,az mellett hőemelkedésem van,hol köhögök állandóan hol hangom nincs.És félóránként szaladgálok a mellékhelységbe, amit nem tudom nevezhetek e már hasmenésnek.Itthon vagyok de többnyire ügyeket intézek.Mert veszélyeztetettnek számítok mert a 12 hetes UH-n a méhszájon volt még csak a placenta.Mindig jól felöltöztem bár ez a hideg meleg váltakozás nem a legjobb.Ráadásul a terhesrendelésünk várója is egyben van a fül-orr-gégészetével,amit szerintem nem kell tovább ragozni...most menjek vissza a terhesrendelésre ami 15 percre van tőlem,vagy a háziorvosomhoz aki 2 órára?!
2013. máj. 30. 09:58
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

1:Nem szapultam a válaszokat csak nem értettem egyet velük ami szerintem jogomban áll.

2:Kötekedésedre válaszolva most kezdődött nem rég a rendelési ideje a kórházban.

3: Sztk-s orvos nem fogadtam fel nem fizetek neki főorvos kórházban is rendel vezet szülést csak lelki ismeretes ORVOS!

4: nem mondta hogy vírus ölőt ad,ha figyeltél volna és nem csak bele kötnél a dolgokba,csak szereti szem előtt tartani lelkiismeretesen a betegeit pláne a veszélyeztetetteket hogy ne legyen baj.

5: ha olvastad volna az orvosom nem épp gyógyszer ipar párti, de olyan gyógyszert ad ami a betegséghez a kórképhez a legmegfelelőbb, a leghatásosabb és kismama nyugodt biztonsággal használhatja.

Remélem így már világos kedves kötekedős válaszolóm!

2013. máj. 30. 12:31
 12/15 anonim ***** válasza:

Nézd, azzal, hogy nem tudom, ti milyen orvosokhoz jártatok (leírom, SZTK-s orvoshoz, mert úgy gondolom, hogy a fogadott orvosnak is ugyanaz a dolga, mint a nem fogadottnak, tehát ezért nem fizetek senkinek, hogy végezze a dolgát), meg hogy mi hogyan óvjuk a gyerekünk egészségét, meg jobban örültél volna, ha olyan kismamák írtak volna, akik veszélyeztetettek, stb. - Mi ez, ha nem szapulás?

Az!

A másik, hogy írod, hogy az orvosod nagyon gyógyszerellenes, de azért ír fel neked vényes gyógyszert, amit csak úgy nem lehet kapkodni, vagyis nyilván fokozott elővigyázatossággal szedhető, hát akkor tényleg nem gyógyszerpárti, áh, dehogy!

És te írod, hogy milyen lelkiismeretes, hogy nem ír fel gyógyszert, írtad az antibiotikumra. Azért nem ír fel csak úgy, mert nincs mire? Ha nincs baktérium a szervezetedben, akkor hülye lenne felírni. De amint bakteriális fertőzés igazolódik be, fel fogja írni, mert attól fogsz helyrejönni.

Amúgy igazad van, nem voltam veszélyeztetett terhes. És nagyon szép dolog tőle, hogy ilyen alaposan megvizsgál. De attól még, hogy ha egy sima, vírusos megfázásod van, ami egy torokgyulladással jár együtt és az okozza a gyulladást, ami pedig a hőemelkedést, netán lázat, de a babádra nem lesz semmilyen hatással, csak olyan lefolyással lesz a szervezetedre, mint egy bármelyik más emberre, akkor hidd már el, hogy tünetenyhítő gyógyszert fog kapni! Ami szintén gyógyszer. Ami szintén bekerül a véráramlatba, így a babádhoz is eljut. Csak nyilván olyat kapsz, ami nem káros rá nézve.

Mi ezt akartuk megértetni veled. Hogy vírusos betegség esetén tünetenyhítő gyógyszereket lehet kapni. Kórokozóra nem. Csak ha baktérium van.

Amúgy ha neked annyira fontos lenne az egészséged vagy a babádé, meg te annyira tökéletes és jó lennél és ezzel most nem szapullak, ahogyan te sem (igaz?), akkor egyből elmentél volna orvoshoz és nem itt kérdezősködtél volna. Mert hogy itt csak olyan válaszokat kaptál, amiben igen is nagyon sok igazság volt, csak neked nem tetszettek!


További szép napot és kívánom, hogy minden rendben legyen veletek!:)

2013. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Látom kedves válaszoló eléggé szeretsz kötekedni,és felháborodni ha valaki nem ért egyet azzal amit te kijelentesz:) Sebaj ilyen emberek is vannak.Szerintem attól mert megvárom az orvosom rendelési idejét és csak utána zaklatom,de addig is velem egy cipőben járó!nálam tapasztaltabbaktól!választ várok és kérdést teszek fel egy pont erre kitalált oldalon szerintem még nem leszek rossz vagy felelőtlen kismama-anya.De ahogy gondolod.További szép napot!:)
2013. máj. 30. 13:10
 14/15 anonim ***** válasza:

Én előbb megyek orvoshoz, ha olyan bajom van és tudom, hogy problémás a helyzetem, akkor nem itt kérdezősködöm, hanem egyből megyek orvoshoz!

Te írtad, hogy bármi történik, azt mondta, hogy menj vissza egyből hozzá. Akkor miért kell itt feltenni a kérdést, hogy ilyen helyzetben mit kell tenni? Hisz ezzel vagdalóztál, hogy te tudod, mit kell tenni, az orvosod is megmondta és hogy mi milyen felelőtlenek vagyunk! Egyik szavadat ütöd a másikkal könyörgöm! Tudtad mit kell tenni, ha probléma van, vissza kell menned a nőgyógyászhoz.

Ezzel szemben itt te arra vártál volna választ, hogy megmondják mi a bajod és mivel veszélyeztetett terhes vagy, mit csinálj. Szó szerint ez jön le a kérdésedből. És nem én kötekedek, hanem te, én csak leírtam, hogy a tüneteid milyen betegségere utalnak és hogy olyankor hogyan szokták kezelni az embert. És ugyan nem saját, de családtag tapasztalata is volt benne, aki veszélyeztetett terhes volt, SZTK-ba járt, nem volt fogadott orvosa és volt egy vírusos megbetegedése. Elment a háziorvoshoz, aki kikezelte és nem küldte egyből nőgyógyászhoz. Vagy volt neki egy bakteriális húgyúti fertőzése, elküldte laborba vizelettenyésztésre, majd pedig célzott antibiotikumos kúrát kapott a háziorvostól. Megint csak nem küldte nőgyógyászatra.

Ezzel nem hülyeségeket írtam és nem vagyok felelőtlen, csak felénk ez így megy.

És attól, mert nálad egy magánorvos mellett nem így megy, azért nehogy már én legyek a felelőtlen!

És ha te valakit hülyének titulálsz, hogy amit ír az hülyeség, pedig csak nem a te szemszögedből vizsgálja pontosan a helyzetet, mert nincs benne, ebben igazad volt, attól még ha hülyének titulálsz, én nem érzem hülyének magam, mert semmi olyat nem írtam, ami nem igaz. Csak nem a te helyzetedre vonatkozott. De ettől még megvédem magam. És ahogy írtam, a te szemszögedből is szóltak a válaszok, mert nálunk meg így működik. Ahogy írtam egy rokoni példán keresztül.

2013. máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szerintem fejezd be mert kezdesz nevetséges lenni ahogy strapálod magad.Csak saját magadat idegesíted vele nem veszed észre?:)
2013. máj. 30. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!