Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves kisgyereknél keringési...

2 éves kisgyereknél keringési problémára utalhat a töredezett, furcsa lábköröm?

Figyelt kérdés

Kislányom lábán a köröm születésétől fogva nagyon furcsa. Szabálytalan alakú, a végénél felfelé hajlik, egész felületén töredezett, hártyás, össze-vissza beszakad neki.

2X voltunk bőrgyógyásznál. Először A-vitamin hiányra gyanakodott, és gomba elleni, puhító kenőcsöt javasolt. Azóta (4-5 hónap) rendszeresen multivitamint kap a kislány, de a helyzet változatlan. Most másodjára azt mondta az orvos, h keratin nem képződik a körmében, mivel a vitaminok nem tudnak felszívódni, mert olyan rossz a keringés a gyerek lábában. Ha felnőtt lenne értágítót írna fel, de mivel pici gyerekről van szó, ezért Béres cseppel próbálkozunk.

Elég rémisztően hangzik. Van valaki hasonló cipőben? Milyen problémáink lehetnek még a rossz keringéséből adódóan? Nem kéne ezt kezelni vhogy?


2013. jún. 9. 07:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
10ből 9 ismerősömnél is ilyen a gyerek lábán a köröm. Az én lányomén is. 2 éves és szinte lemezes a körme, de csak a nagy lábujján. Én a gyerekorvosnak mutattam, szerinte ne aggódjak, elnövi. Tesómnak 3 gyereke van, átlag 5 éves korukra normális lett a körmük. Mi először azt hittük genetika, de több babás ismerősömnél is ilyen a gyerekek körme.
2013. jún. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3 éves kislányomat 1 éves korban vittem el ugyanezzel a tünettel amit írtál.A helyzet nálunk is azóta is változatlan.Nekünk nem említette a doki,hogy keringési probléma lenne.Azt mondta,hogy vagy vitaminhiány,vagy genetika.Én is multivitamint adok neki,illetve béres caeppet.Szerintem nem feltétlen keringési problèma,mert egy másik ismerős gyerkőcöt is ugyanezzel a körömmel vittek dokihoz,és neki is ugyanezeket mondta a dokija,mint nekünk.Hogy megnyugodj mutasd meg másik orvosnak is:-).

2013. jún. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2 éves 4 hónapos lányom nagylábujj körmei pont ilyenek. Nem vittem orvoshoz emiatt, mert nem aggódom.
2013. jún. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom körme is állandóan ilyen rosszul néz ki.

Eszembe nem jutott, hogy bármi baja lehetne :o)...

Inkább az, hogy örökölhette a béna formáját, illetve szétrúgja, ahogy csetlik-botlik.

2013. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!