Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti mindig betartjátok a...

Ti mindig betartjátok a betegtájékoztatón lévő utasításokat?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak ma kiírt a doktornő antibiotikumot mandulagyulladásra és 3* kell neki adni.Itthon elolvastam a betegtájékoztatót miszerint 8 óránként adagolható. Na már most ha reggel 9-kor megkapja az elsőt akkor délután 5-kor kell a másodikat és éjjel 1-kor a harmadikat. De most éjjel ébresszem fel a gyógyszer miatt? Amúgy is hajlamos arra hogy például ha éjjel lázas és adok neki nurofent akkor azonnal ki is hányja mert felfordítja a kis gyomrát. Gond lenne ha 6 óránként adnám neki mert akkor este 9-kor kapná az utolsót és akkor még ébren van? Nem tudom mit tegyek most ezért nem akarom felhívni az orvost nehogy hülyének nézzen.Előre is köszönöm a segítséget
2013. júl. 2. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fog hülyének nézni senki emiatt, ha tanácstalan vagy, kérdezd meg a gyógyszertárban, ők pontosan tudják, hogyan lehet adagolni a gyógyszereket. Adj neki probiotikumot is, azzal arra kell figyelni, hogy a probiotikum és az antibiotikum között 3-4 óra teljen le, hogy ne üssék ki egymás hatását. Gyógyszerész elmagyarázza, mikor mit adj neki.
2013. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyet én úgy szoktam,hogy ébredéskor az első(kb 7 óra), délután 2 körül a második,este 8-9 a harmadik.

És normaflore délben és 6kor,mert anélkül egyből hasmenés.

2013. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Három gyereket neveltem fel, soha nem figyeltem a nyolc órára. Reggel ébredéskor, kora délután és este elalvás előtt.
2013. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!