Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt már valaki babájának...

Volt már valaki babájának visszatérő láza?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos, és kb. 9 hónapos kora óta havonta kéthavonta orvoshoz járunk, mert belázasodik. Általában piros a torka, vagy hólyagos torokgyulladása van. Többnyire antibiotikumot kap, de volt már, hogy megúsztuk anélkül is.

Már nagyon aggaszt ez az állapot, nem tudom hova vigyem, vagy mit csináljak vele. A házidoki azt mondta, hogy ne aggódjak, ennek a betegségnek az a neve, hogy visszatérő láz, és egyszer csak majd nem lesz. Csináltunk már egy immunerősítő kúrát (Ribomunyl), de pénteken adtam neki az utolsó adagot, szombatra belázasodott. A doki szerint nincs összefüggés. ???


2013. aug. 1. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


8 honapig eltunk igy. Egyik regi vendegem dolgozik az egyik gyerekklinikan hozzajuk vittem be a Fiam mert tudtam hogy o mindent ki fog taposni az orvosokbol. Masfel eves volt a Fiam mikor kezdodott. Magas laz 3 nap utan kezdodott az antibiotikum kura 5-7 napig elmult 2-3 napra a laz es visszajott... Vagy 1 vagy 2 hetig volt antibiotikumozva zsinorban. Annyira nem hatottak mar neki a gyogyszerek (havi 3 antibiotikum kuraval) hogy a vegen felnotteknek valo cefzilt kapott es lazcsillapitobol meg mar csak a cataflam hatott!!!

Nekunk isoprinosin es bromho-waxom kurank volt 3 honapig minden reggel ehgyomorra. Aztan 1 honap szunet es megint 3 honap bromhowaxom.

Ezt adtak a korhazba. Ketsegbe esesembe mar odavittem mert nem tudtak megmondani mi baja van/volt... A ver (17szer szurtak a kezet ebbol 3 infuzio volt mert nem akart enni inni a Fiam), szeklet, vizelet, tudorontgenek, ultrahangok, ful-orr-gegeszeti rendelesek halmaza kovetkezett a korhazban abban a 7 napban mig tovirol hegyire kivizsgaltak. Vegul mivel minden negativ volt a foorvos (vendegem fonoke) gondolta hogy orr valadekot meg nem vettek... Annak meglett az eredmenye es ott bujkalt neki a streptococcus bacilus.... Nagy nehezen de meg lett! A kezelesunk ugy mezett ki hogy az immunerositok ami a bromhowaxom es isoprinosin +orrszivo napi minimum 15 alkalommal es cyloxan nevu antibiotikumos szemmcsepp amit az orraba kellett nyomnom!

2013. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az immunerositok mint megtudtam vendegem fonoketolvugy hatnak (multi vitaminokkal egyutt) hogy pl a bromhowaxom a leggyakoribb 14-17 betegseg egyvelege igy megismerteti a szervezetet nagyon nagyon pici adagokban vele es a betegseget mar nem fogja felvenni. Mint a vedooltas csak kis adagokban.

Multi vitaminok: neveloapam leukemis. Egy eleg jo korhazba be tudtuk juttatni es ott kerdeztuk a haematologus foorvost hogy valami vitaminnal segithetunke neki nehogy fertozest elkapjon (mert a kemo idoszak utan az halalos lehet ranezve) azt mondta eszunkbe ne jusson mert a multivitaminok poritott virusok tomkelege es ha az ember elkezd szedni egy.multi vitamin keszitmenyt akkor ezert van az hogy 1 heten belul le is betegszik!

2013. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, remélem nálunk is lesz mielőbb megoldás! Csak az a baj, hogy a háziorvos nem annyira tesz érte. Most készülünk egy magándokihoz.
2013. aug. 1. 20:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad ! En se hagytam! Nekunk a vegere mar kialakult a krupp... Ez mar megy at asztmaba... 3 es fel eves
2013. aug. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!