Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babám bal szeme...

6 hónapos babám bal szeme váladékozik, csipás forma, próbáltam kamillaforrázattal törölgetni, de ma reggelre csúnyább lett neki. Van szemcsepp amit recept nélkül kiválthatnék rá?

Figyelt kérdés
Doktornőhöz ma már nem tudok elmenni vele. Addig is mivel kezelhetném?
2013. jan. 11. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor ilyen volt a babám szeme, akkor kötőhártya gyulladása volt. Az orvos receptre írt fel neki szemcseppet.
2013. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kamillas lemosast sokan nem ajanljak,mert allergizalhat,inkabb forralt,lehotott vizzel mosogasd kivulrol befele iranyulo mozdulatokkal.Ha gyogyszertarba el rudsz jutni,nekunk pae honaposan az Argentum nitricum 9CH-S
2013. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem játék, vidd el a gyerek orvoshoz, vagy a felmőtt rendelésre, vagy este ez ügyeletre, vagy a kórházba a gyermek osztályra!

Csak receptre lehet kapni szem cseppet, kenőcsöt.

Holnapig ne hagyd így!

Ez kötöhártya gyulladás, ami fertőz is, moss kezet mindig utánna, mert te is elkaphatod!

2013. jan. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne kamillázd szerintem sem, de mosd le neki sokszor, és tényleg jó lenne, ha hamar orvoshoz kerülne, ő tud adni cseppet. Jobbulást!
2013. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
homeos bogyo segitett,napi 2x5 golyo kis forralt vizben feloldva,es szajon keresztul beadva.
2013. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. hozzaszolo vagyok,csak akkor gyulladas,ha piros is a kotohartya. Ezt nem irta.Amugy meg lehet konnycsatorna elzarodas,vagy idegentest a szemben.
2013. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a gyors válaszokat! Sikerült elérnem a doktornőt telefonon, ír fel neki szemcseppet, Brulamycint. Ezt már ismerem, mert mikor megszületett a kórházban is ezt írták fel, mert akkor is csipás volt a szeme. Nem piros amúgy a szeme, szerintem nem kötőhártya lehet. Lehet a nátha miatt, mert már 2 hete náthás szegény, de már jobb azért.
2013. jan. 11. 11:42
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös, milyen homeó bogyót írtál konkrétan? köszi!
2013. jan. 11. 11:44
 9/9 shona ***** válasza:
az en gyerekem ugy szuletetthogy be volt gyuladva a szeme azert mert az angol korhazak nem mossak le a babakat honapokig be volt gyuladva emlekszem tiszta veresen hoztok haza...na lenyeg en bizony kamillaztam,magamtol is gondoltam lehet szarit de a fertot le kellett vinnem mi nem kaptunk semmit ra latta vedono es doki is.reggel este toroltem at neki kamillas langyos vattaval,amugy napkozben forralt vizzel is torolgrttem nagyo csunya volt neki.... azt hiszem 2-3honapos koraig tarthatott..de a Tied mar 6honapos valoszinuleg kotohartya,holnap vidd dokihoz es addig en nem lattok benne kivetni valot ha kamilazod valoszinuleg kamillazas nelkul is csunyabb lett volnade a sima foralt vizet is kiprobalhatod....
2013. jan. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!