Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejcukor érzékenységben...

Tejcukor érzékenységben tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

kislányom hetek óta hasmenéstől szenved, előbb virusra gyanakodott a doki, de most a tejcukrot mondta, hogy hagyjuk el sűrgősen, és teljesen...

okés, Laktózmentes tejről hallottam, vettem is, főzeléket most rántottam nem habartam, okés, de mindenben látom, hogy benne van szinte, és itt vagyok a végre éhes kiscsajjal, és nem tudom mit adjak neki..:-))

Nincs időm, és energiám szaladgálni a legyengült gyerekkel a közértben, és nézegetni, hogy miben nincs, és a a neten se tudok órákig bogarászni...

Kérlek Titeket, akinek hasonlóval küzdő gyerkőce van, és már rutinosan főz, süt ilyesmit, írjatok konkrét kajákat, sütiket, akármit, recepteket, tippeket, minden érdekel a témában!!


Nagyon szépen köszönöm! :)



2013. jún. 20. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

:)

gyulai májkrém oldalára fel van írva hogy laktóz és glutén mentes. Auchanokban kapni magic milk nevű termékeket (tej, tejfől, túró, túrórudi, joghurt stb) azzal mindent tudsz főzni.

Sága selyem sonka és szalámi jöhet még szóba :)

Kakaóból bonbonetti, nesquick müzli vagy chocapic (a késöbbiekben).


Sokszor csináltam előre neki pogácsát elkészíted rendesen megszórod sajttal és nem tepsibe teszed hanem dobozba vagy tálcára és megfagyasztod és reggelente előveszel neki pár darabot. Megspricceled kis vízzel sütőbe tolod míg melegszik addig ki is olvad és 10-15 perc alatt megsütöd. Finom reggeli :)

Croissant ugyanígy. Vagy édeset vagy sósat (mondjuk pudingosat vagy szalonnás füstölt sajtos stb stb stb

nosaltyn sokat találsz (többek közt tőlem is rengeteg recept van és ott kikeresed a lakto-vega recepteket :)

2013. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
A tejcukor érzékenységet nem lehet ránézésre megállapítani. Ahhoz allergia vizsgálat kell. Ha nem az, csak ártasz vele, ha megvonod tőle a tejet. A főzeléket ránthatod, ahhoz nem kell tej, csak víz. De be is habarhatod a főzelék főzővizével.
2013. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

tejből mizot vegyél! laktózmenteset a magic milk csak 7 napig áll el.

A tejszínt én hulala tejszínnel pótoltam. (kék a főzéshez, rózsaszín mikor pl krém fagyit csináltam neki :) Bármi érdekel kérdezz

Szűrj ki neki mindent és 1-2 év alatt ki is tudja nőni! De ehhez tényleg 0 legyen a tejcukor az étrendjében :)

2013. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia


Először is nyugi.

Tej: mizonak van,ilyen sárgás a doboza,sokáig eláll hűtőben ,mi azt vesszük,300Ft,tesco,spar ahol vesszük.

Tejföl: magic milk tescoban is van,de a sprnak is van saját márkása

[link]

ahogy a sparnak van ugyanilyen márkás joghurt,teavaj,natúr joghurt,ezek nagyon jók.

Májas a gyulai májas laktózmentes.

Sajtok: pannónia,parmezán,edami,trapista,camabert,gouda. (trapista nem mind,csak a márkásabbak)

Jégkrém: gelatiamo (spar,tesco,auchan,utóbbiban holnaptól akciós is),illetve tescoban gusto nevű is van laktózmentes


[link]

itt felsorolják,hogy mi az amiben garantálják,hogy nincs laktóz


[link]

[link]


[link]

(ennek van facebookos változata is)


[link]


[link]


Hasznos linkek.


Kérdezz nyugodtan

2013. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

15:39: nem vonja meg a tejet,laktózmenteset ad

Attól nem lesz baja,ha nem kap tejcukrot.


egy hidrogénkilégzéses vizsgálat nem ártana,bár mostanában szörnyen sokat kell rá várni.

2013. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

nekünk se volt allergia teszt. 7 hónapos voplt mikor napi 7-8-9 hasmenése volt fenyegettek szentlászló kórházzal és kiszáradás miatt infuzióval ha nem szedem össze a gyerekem csak senki nem mondta meg hogy hogy szedjem össze...

betelefonáltam decemberben a heim pálba és március 21-re kaptunk gasztróra időpontot....

Addigra én kinulláztam a tejet csak rizstej stb aztán mikor elmúltak a hasmenéses hányásos hüly.eségek akkor jött a kísérletezés... Főzelék habarva elöször... semmi gondja nem volt akkor egy túrógombóc házi eperlekvárral stb... És szépen fokozatosan visszavezettem a tejtermékeket neki. enniy. a megvonás nem egy életre tart... amúgy vannak cseppek amit ételbe lehet keverni és csecsemőkortól alkalmazható...

Lactase comfort. vegyél ilyet (ha tényleg laktóz bajotok van) így ha vendéségbe mentek és olyan a kaja csepegtetsz bele elkevered és eheti is 2 perc múlva :)

2013. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jesszus, köszönöm Nektek a sok választ, nagyon sokat segítettek, ha hazaér a férjem, már rohanok is a Sparba, itt van mellettünk :-))!

Az elsőnek ez a mélyhűtős pogi megoldás is tök jó ötlet, köszi.


Mivel volt télen 2x is virusos hasmarsos-hányásos nyavalyája, a doki mondta, hogy ilyenkor szokott kialakulni átmeneti laktóz-érzékenység, ha 1-2 napon belül enyhülnek a tünetek, akkor nem kell allergiavizsgálattal nyúzni a gyereket, és pár hónap múlva meg lehet próbálni visszavezetni a tejes cuccokat...


Köszönöm!!

2013. jún. 20. 15:57
 8/16 anonim ***** válasza:

nagyon szívesen :)

Az Én fiam így imádta a pogit de amikor sütöttem apuka már forrón lopkodta és persze neki is járt hozzá a kakaó :) Volt mikor kisütöttem 10 darbot és a Gyerekünk elől szinte mind megette és süthettem a következő 10 darabot :) És persze arra se utolsó ha hirtelen vendég ugrik be :)

2013. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És a virusos hasmenős dologra antibiotikumot kapott,ugye?


Nálunk is abból lett a baj,attó lett laktózérzékeny.

2013. jún. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

igen, eddig semmit ilyesmit nem kapott, de most a télen 3x is volt antibió sajnos...2x mandulagyuszi, 1x a második has-marsosra...:-((

Akkor ezek szerint abban van vmi ami beindíthat vmit...

2013. jún. 20. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!