Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2,5 éves fiamnak 8 napja megy...

2,5 éves fiamnak 8 napja megy a hasa. A doki szerint csak vírus és majd kiürül. Tartott másnak is ilyen sokáig a hasmenés?

Figyelt kérdés

Először hasfájásra panaszkodott, majd egy éjszakát végig hányt. Másnap ment a hasa és itt vége lett.

Erre rá 3 napra megint hányt kétszer és azóta megy a hasa vizes és nagyon híg a széklet. Napi 3-12-ig is terjed a gyakoriság, változó.

Előtte fáj a hasa, utána nem.


Ez tényleg csak vírus lehet? Más is járt így? 8 nap nagyon sok és egyáltalán nem látom a végét. Talán kevesebbek az adagok, a színe is világosodik és kicsit mintha kevésbé lenne vizes, inkább krémes.


Az orvosunk nem tartja indokoltnak a székletvizsgálatot.


Láza nincs és nem is volt, kedve jó, eszik, iszik ( sokat), igyekszem diétáztatni is.


2013. szept. 15. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Igyekszel diétáztatni vagy diétáztatod is?

Mert nem mindegy!

Ha nincs rendes diéta, akkor nem fog megállani a hasmenés.

Szigorúan csak keksz, ropi, párolt rizs, főtt krumpli és sok folyadék és tejet, tejterméket ilyenkor tilos adni, mert az fokozza a hasmenést! És persze probiotikum, ha Normaflore-t kap, akkor abból nyugodtan ilyenkor 2 ampullával is lehet.

De ha megy a diéta és semmi olyat nem kap, ami mellett nem kéne ilyen hasmenés, akkor pedig 8 napos hasmenés mellé már igencsak ajánlott lenne a székletvizsgálat. Egy vírusos hasmenés is, ha gyengébb is az illető immunrendszere, nem tud úgy harcolni a vírusok ellen, akkor is át kell mennie 1 hét alatt.

2013. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is nemrég. 8-9 nap után úgy döntöttem, hogy ez így nem mehet tovább és adok a gyereknek Smecta port, és Marslakócskák szirupot illetve Pro plusz Kid probiotikumot. Kettő nap alatt rendbe jött. A széklete normális állagú, színű, és gyakoriságú azóta.
2013. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

A dieta nem volt teljesen betartva,az orvosunk azt mondta h nem kell olyan szigoruan betartani,napi egy joghurtot ehet mert napi negyet szokott enni ed imadja.De akkor itt rontottuk el?

Ma vettem neki smectat,sokat olvastam rola es akkor mehet a multivitamin?A doki leallitott rola minket,hogy az csak taptalaj.


Teljesen tanacstalan vagyok,de holnap kerem a szekletvizsgalatot is!

2013. szept. 15. 18:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdekes a dokid... Az én lányom múlt héten volt benne. Azt mondta a mi dokink, mivel elhúzódó, ez már inkább baktérium. Csináltatott székletvizsgálatot (azonnal!) mert ha olyan, akkor antibiotikumos kezelés indokolt! Campylo baktérium volt a ludas. De már nem kellett antibogyó, mert meggyógyult a lányom. De szerintem ne hagyd magad. A vírus 1-2 nap és kiürül, ha elhúzódik, akkor inkább baktérium. Ezt mondta a dokink.
2013. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne multivitamin! Az valóban táptalaj, mert a benne lévő vas táplálja a baktériumokat is. Viszont probiotikumot adj neki most heteken keresztül! Pro+kid jó, de van millió féle. Ezt feltétlenül! Smectat is igya!
2013. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ma csak kétszer volt bilin, krémes volt a kaki is. Lehet, hogy a Smectától.

A diéta szigorodott, de szerintük ehet natúr joghurtot, kefirt és sonkát meg zsírszegény sajtot is. Ezeket nem mertem neki adni inkább.

Egész nap elvolt a puffasztott rizsen, vettem neki szemes puffasztott rizst is, mert szeret csipegetni, ebből is találtam natúrt, babapiskótát, több alakút és állatos háztartási kekszet. Nem is kért semmi mást, ezek tetszettek neki. Közben ugye smecta, probiotikum és ásványvíz.

Székletmintát meg adtunk le az antsz-be. Nagyon várom az eredményt!

2013. szept. 16. 21:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Ok, jól csináltad. A joghurtot, kefírt a mi dokink is javasolta, mert állítólag a savas környezetet nem szereti a baktérium, de nálunk megállapították, hogy baktérium és nem vírus. Vírusnál nem tudom hogy van. :) A mi dokink ezért még azt is mondta, hogy savanyú káposztát magában ehet egy csomót.
2013. szept. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Majd írdmeg mi lett az eredmény.
2013. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az eredmény majd a háziorvosunkhoz érkezik, ma telefonáltam, de még nem volt náluk. Az antsz meg nem ad telefonon tájékoztatást az eredményről. Csütörtök óta egyszer sem ment a hasa (: A smectát nem eszi már, diéta még marad csak sovány dolgokat adok neki, de nagyon figyelek mit eszik. Probiotikumot még jövőhéten adok neki.


Köszi a válaszokat! Tegnap volt bölcsiben az orvos beleegyezésével és mára meg tiszta takony. De inkább ez, mint a hányós-fosós.

2013. szept. 20. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondom! :) Nálunk is a fosós után bement a lányom az oviba, 3 nap múlva már taknyos volt. Tegnap itthon tartottam meg még hétfőn, aztán már megy, gondolom akkor is 2-3 napig bírja és ennyi. Egész tavaszig ez lesz. Bár az igaz, hogy ennek a taknyosságnak ez az idő nagyon kedvez, mert hirtelen lehűlt a levegő a nyárihoz képest, de annyira még nem, hogy a bacik ne szaporodjanak. Meg elég nyirkos is mostanában, az is kedvez nekik. Gondolom majd télen, nagy hidegben kicsit jobb lesz. Ja és az én lányom már 5 éves is elmúlt.... :(
2013. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!