Vírusos hasmenés lenne?

Figyelt kérdés
Vasárnap reggel kezdődött.Nagyon híg és nem tudja visszatartani.A doktornő szerint az,csak furcsállom hogy a kistesó nem kapta el.Pedig puszilgatja még a kezét is.Egyébként még mindig megy a hasa.

2013. máj. 17. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát mi más lenne? Lehet már baktériumos is azóta, ami még betegebbé teszi. De többnyire vírus a jellemző.
2013. máj. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltunk a dokinál.Nem én nem kezelem.Egyébként csak hasfogót kell adni.Előtte sokáig szedte a fenistilt és a cataflamot.Én erre is gondoltam.A kérdés csak azért merült fel bennem,mert senki nem kapta el,még a testvére se.
2013. máj. 17. 21:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Fura, mert vírusos hasmenésre nem szoktak hasfogót adni. Épp azért, hogy ürüljön kifele, és hasmenéssel gyorsabban ürül.

Nem feltétlen kell a másiknak elkapni. egy csomószor van vírusos betegség amit a másik nem kap el. Pl. torokgyulladást sem kap el mindig a tesó, és még mondhatnám. Vagy épp van olyan, hogy átmegy a vírus tünetmentesen. Szinte minden betegség vírusosan kezdődik, erre nem kell gyógyszer, csak tüneti szer. Majd ha véletlen átalakul bakteriálissá, akkor kell a gyógyszer. De a kisebb vírust a szervezetnek le kell tudnia győzni.

A hasmenés is ilyen. Megfelelő táplálkozás, probiotikum sok folyadék. Viszont ha több napon át nagyon erős hasmenése van akkor kell aggódni, mert azt már kezelni kell. Úgy értem, hogy nem javulhanem éppenhogy romlik.

2013. máj. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!