Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam nyelvén, szája belsejé...

Zuza30 kérdése:

Kisfiam nyelvén, szája belsejében hólyagocskák vannak, a hét elején meg volt fázva, nemrég kezdtük az ovit! Nem eszik, nem iszik már 2 napja! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2013. szept. 15. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamilyen vírusos szájfertőzés vagy afta.

Ha van bármilyen szájfertőtlenítőtök, legjobb ilyenkor a Tantum Verde spray, akkor azzal be kell fújni neki többször. Persze a korát nem írtad, de ha kisebb, akkor meg majd az orvos megmondja, hogy akkor mivel lehet.

2013. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és azért nem eszik, mert ezek a hólyagok nagyon fájnak!
2013. szept. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is simán csak afta. Nekem is vannak néha, mindenkivel előfordul. Fáj, mint a rosseb, de max 1 hét alatt elmúlik. Persze kenegetni lehet dolgokkal, bár mondjuk én nem vettem észre semmi változást, bármit is kentem rá. Legjobb gyógyír rájuk az idő, pár napos leforgása van. Ne fogdossa, mert akkor csak jobban fertőződik, és tovább tart, vagy több lesz. Egyébként ezért is alakul ki, a baktériumoktól, amik a szájba kerülnek. Gyerekeknél sűrűbben fordul elő, mert mindent a szájukba vesznek.
2013. szept. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ami még jó lehet rá: Gengigél (elég drága, de hatásos), illetve borax glicerinnel át lehet törölni a száját egy steril mullap segítségével. A borax glicerint gyógyszertárban készítik, így kell kérni. A Tantum Verde is jó rá, ahogy az előttem válaszoló is írta.

És igen, azért nem eszik szegényke, mert a hólyagok fájdalmasak. :( Mielőbbi gyógyulást neki!

2013. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak volt hólyagos torokgyulladása, akkor azt mondta a Dr nő hogy a szájába is kialakulhatnak. Neki az evéssel nem volt gond, viszont 1napig nem tudtam semmivel lehuzni a lázát :(. Nem adott rá semmit a dr nő mert vírusos fertőzés volt, csak tantum verdét javasolt.
2013. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Tantum Verde spray nagyon gyorsan elmúlastja az aftákat, torokfájást stb.
2013. szept. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!