Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom jobb combján apró...

Kislányom jobb combján apró hólyagocskák keletkeztek, s terjed is. Pelenkakiütés-szerűnek tűnik, de a popsiján nincs. Esetleg vmi allergia? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem viszket neki, nem piszkálja. Piros ecsetelőt használok, valamelyest javított rajta.
2012. febr. 18. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak volt/van ilyen gondja!

Az orvos azt mondta gomba!

Micosulon kenőcsöt írt fel! Most kezd hatni!

2012. febr. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak.
2012. febr. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyerekorvosnak érdemes megmutatni, de én amikor kiütéses lett a baba popsija és környéke babakrémmel kentem be.

Nem szabad túl kenni a babát, csak vékonyan, és ha szükséges többször törölgetni nedves törlővel a kis bőrét.

2012. febr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is hasonló van, doki azt mondta a meleg vízben való sok fürdés miatt van. Zuhanyoztatni kell, és írt fel gyógyszertáras kenőcsöt meg testápolót, mondtqa, hogy lassan fog múlni, egy hete kenem kb, már múlik, halványodik, de itt-ott új pöttyöket is látok. Várok még, ha nem múlnak el, visszaviszem.
2012. febr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A pelenkakiütést szépen lehet kezelni, az első gyereknél sokszor előjött. Egyfajta pelsura szoktattam rá, az segített, illetve babakrémmel kentem minden pelenkázásnál.

Amikor pedig helyre jött a popsija folyékony hintőport használtam, és csak akkor tértem vissza a krémre, amikor kicsit is begyulladt valamitől.

2012. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!