Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Baranyhimlo. Oltassak vagy...

Baranyhimlo. Oltassak vagy ne? Miert?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem oltatok.

Lehet régimódi,de szeretném,ha fiaim átesnének rajta.A védőnőm mondta(aki amúgy nagyon lelkiismeretes,naprakész),hogy az oltás kb 10 évig ad védelmet,ezután újra kell oltani.Tehát ha nincs életig tartó védelem akkor mi értelme?Pont akkor múlik el a hatás,amikor már veszélyes a vírus.

Amúgy mondják,hogy azért jó oltatni,mert a mai bárányhimlő agresszívabb,veszélyesebb mint régen.Nyilván mindenki máshogy viseli,de öcsém kb 3 éve esett át rajta,akkor volt 12 éves,és 5 nap alatt végig ment rajta az egész,különösebb gond nélkül....

én örülnék,ha fiaim elkapnák még gyerekként, mert akkor tuti védettek egy életre.

2013. okt. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérném az oltást. Egyrészt ki tudja mi van az oltó anyagban így a nem kötelező oltásokat én nagy ívben elkerülöm. Másrészt mi is túl éltük a bárányhimlőt oltás nélkül. Hozzá teszem, hogy a játszótéren egy anyuka beoltatta a gyereket aki 1 hét múlva bárányhimlős lett, majd 1 hónap múlva megint az lett. Az orvos azt mondta, ez teljesen rendben van így, ha nem kapott volna oltást akkor súlyosabb lett volna nála a himlő. Hát én nem tudom....
2013. okt. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Én minden nem kötelező oltást kértem a lányomnak, kivéve ezt az egyet. Tényleg mi értelme, ha nem ad 100% védettséget? Ha bárányhimlős lesz a gyerek, akkor megmagyarázzák, hogy csak enyhébb lefolyású volt, mint lett volna. Aztán majd járjon a gyerekem 10-12 évente újraoltatni felnőtt fejjel? És ha felnőttként tör ki rajt az "enyhébb lefolyású" betegség, ami nála már éppen annyira súlyos, hogy maradandó szövődményeket okoz? Persze jönnek a dokik azzal, hogy a "normál" gyerekkori bárányhimlő is okozhat maradandó súlyos szövődményeket, épp ezért kell oltatni, de én még nem találkoztam pár elvakart és megmaradt hegen kívül más szövődménnyel. A "nem-oltás" legfőbb ellenérve viszont, el kell ismerni, hogy mi van, ha a gyerek spontán nem esik át a betegségen, és nem válik végleg védetté.
2013. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En beadattam az oltást. Nem a baranyhimlo miatt, hanem az ovsomor miatt. Mindkettőt ugyanaz a vírus okozza es mivel a kornyezetemben volt ovsomor fel küzdő személy, ugy döntöttem, hogy ha van ra lehetőség, hogy megovjam attól a gyerekemet, akkor elek vele. Egyebkent a gyerekem háziorvosa, a védőnő es ismerős orvos is javasolta.
2013. okt. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Oltattam a nagyot és épp tegnap beszéltük meg a gyerekorvossal, hogy a kicsi is megkapja. Mind a két oltást.

Ha el is kapják, de már enyhébben, mint amiket az utóbbi időben láttam a környezetemben (kórház, csillapíthatatlan 40 fokos láz, millió kiütés számomra elképesztő helyeken, stb) már megérte. És igen, majd újraoltatjuk őket, ha kell.

2013. okt. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is beoltattam a kisfiamat (most 3 éves, tavasszal kapta 2 oltással).

A háziorvosunk megbízható, jó szakember, a védőnő szintén: mindketten ajánlották, illetve az oviban is nagyon örültek.

Amikor a közösségben (ovi, bölcsi) végigsöpör a járvány, akkor én nyugodt lehetek, a kisfiam sem rostokol betegen otthon hetekig.


A másik érvem tisztán matematikai: annak esélye, hogy az oltástól szenved el valamilyen szövődményt lényegesen kisebb, mint a normál lefolyású betegségben.

Van az ismerettségi körben olyan, aki a bárányhimlő miatt súlyos ízületigyulladás beteg lett (élete végéig tartó betegség, ami tényleg problémát okoz a mindennapokban, fájdalom, nehéz közlekedés stb.), olyan is, akinek a bőrén (arcán) sajnos nagyon csúnya kráteres hegek maradtak- szegény emiatt elég gátlásos. szégyenlős emberré is vált.

Ezeket szeretném elkerülni, ezért döntöttünk a védőoltás mellett.

2013. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok:

azt még hozzátenném, hogy én gyerekként normálisan átestem a bárányhimlőn, de felnőttként újra.

Iszonyatos volt felnőttként végigélni, kórházban is voltam- pedig tényleg voltam bárányhimlős óvodás koromban- rendesen.


Tehát az sem igaz, hogy aki gyermekként "természetes módon" átesett rajta, az örökre védett lenne- itt vagyok példának én :)

2013. okt. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem oltatom be
2013. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nos, én nem voltam gyerekkoromban bárányhimlős, mindhárom gyerekem elkapta, átlagos lefolyású volt, én viszont akkor is kimaradtam belőle. Azóta már unokám van, és lassan ötven éves leszek, és még mindig nem kaptam el...

Úgyhogy nem tudom mi alapján kapjuk el vagy nem kapjuk el, de én eddig megúsztam...

Lehet, hogy erős immunrendszer kérdése,ami a mai stresszes világban egyre rosszabb. Lehet, hogy ezért súlyosabb lefolyású mostanság ez a betegség.

Ha most lennének kicsik a gyerekeim én biztosan nem oltatnám be őket, elég az a sok kötelező, és én sem nagyon bízom már benne, hogy mi van ezekben az oltásokban...

Túlságosan erőszakosan tör előre a gyógyszeripar, és hát az ő érdekeik bármit megengednek ma már.

2013. okt. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!