Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mikor oltattátok be a...

Ti mikor oltattátok be a gyereket bárányhimlo ellen? Elég beadatni ha már kozosségbe megy a gyerek? Most 15hos. Meddig véd az oltás?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd az oltást, akkor minél előbb (pl mostanában), 2 oltás kell belőle.

Ne várd meg vele a közösséget, mert esetleg előbb elkapja valakitől (közért, játszótér...)

2012. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az első oltást 14 hónaposan kapta, aztán a másodikat mostanában fogja (20 hónapos). A doki azt mondta a két oltás között teljen el 4-6 hét, be is akartuk neki adatni, de folyton beteg volt. Úgyhogy kicsit később kapja a meg a második oltást, de ez nem baj.

Én nem várom meg míg közösségbe kerül, inkább előbb beoltatom. Szeptember már bölcsibe megy.

2012. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy meddig véd...nem tudom. Egyesek szerint 10-20 évig, de ugye még csak eddigre nyúlnak vissza vele a kutatások, ezért nem tudják pontosan, úgyhogy lehet mint minden védőoltás az életünk végéig véd. Remélem.


[link]

2012. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszi a válaszokat.igen mindenképp be szeretném neki adatni,csak nem tudok rola tul sokat,mert mikor a dokinál voltunk sietett [amugy nem szokott]a szorolap meg eppen kifogyott
2012. jún. 15. 13:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Jövőhéten fogja kapni, akkor lesz 19 hónapos, a következőt pedig aug-ban.
2012. jún. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ovikezdés előtt oltattam be a fiamat. Úgy számoltuk ki, hogy már a 2. adagot kapta júliusban. Így védett volt szeptemberre.
2012. jún. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fiam most kapta az első dózist, szept. végén lesz 3 éves. Szerintem bőven elég, mikor majd bölcsibe/oviba megy.
2012. jún. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy-masfel eves koruk kozott kaPtak meg a gyerekeink ezeket az oltasokat. Kb ket honap volt az ismetles es az elso oltas kozott.
2012. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az elsőt 13 hósan kapta, a másodikat most fogja szerdán(remélem most 14,5 hós)

A két oltás közt minimum 6 hétnek kell eltelnie, és bár beadják a 15 hóssal egyszerre, mégsem ajánlják az immunológusok, mert két élő gyengítettel nem szabad egyszere bebombázni a védekezőrendszert.

Ugyanis előfordulhat, hogy valamelyik ellen nem szerzi meg a védettséget.


Elméletileg élete végéig hatásos, hiszen ugyan olyan élő vírust juttatnak a szervezetébe, mintha magát a betegséget kapta volna el,csak gyengitett formában így az immunválasz elindul, majd el is raktározodik.


Ritka esetekben elkaphatja ugyan a betegséget is magát, de nagyon gyenge , szövődmény mentes lefolyású lesz.


Ha esetleg van még kérdésed, nyugodtan: szn

2012. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!