Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lázcsillapításban segítené...

Gabszem kérdése:

Lázcsillapításban segítené tek? Ha a Nurofen nem viszi le, ugye 2 óránként lehet váltogatva adni más hatóanyagú szert (kúpot)?

Figyelt kérdés
21 hós mandulagyulladása van. 39 a láza, sose volt még ennyi, nem szokott lázas lenni. Nurofen nem vitte le, adtunk neki 1 óra múlva Germicid kúpot aztán elaludt. Nemsoká megnézem, de ha nem megy lentebb mit csináljunk?
2013. nov. 20. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Vizes borogatás. A kúptól viszont lentebb kell mennie.
2013. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Panadol+kúp egyszerre. Mindig levitte így a magas lázukat, amikor volt.

A Nurofen sosem vált be nálunk.

2013. nov. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Levonás után 38-nál mindig igy add, és akkor nem fog felmenni 39-40-re.


2-es voltam.

2013. nov. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

először is le kell vetkőztetni, nem szabad takarni, és homlokára, ide-oda én ilyenkor kimoso popsitörlőket, és azzal borogatom, sokszor cserélgetve, de hát az ülőfürdő lenne a legjobb, de ha alszik, akkor az nehézkes!


2 óránként hát nem tudom, sztem nem lehet, de hívd fel inkább a Heim Pált ügyeletét, 264-33-14, és kérdezz rá!


Én ilyen magasnál mindig már Cataflame cseppet adok, az a fájdalmát is jobban leviszi, ilyen magasnál se a Nurofen, se a Panadol nem szokott nálunk se hatni..az csak kisebb 38fok körüli lázra jó...

Ne hagyd egyedül a szobában!

2013. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a kúp levitte neki ,még hőemelkedése sincs. Külön szobában alszik ,de éjszaka többször ránézek. Nekünk a Nurofen szokott segíteni, ráadásul nagyon gyorsan, pár perc alatt. De legközelebb ha ilyen lázas lesz akkor rögtön kúpot fogok adni. Nem szokott lázas lenni szerencsére, ezért nincs tapasztalatunk. Köszi a válaszokat!
2013. nov. 20. 22:21
 6/10 anonim ***** válasza:

azt hallottam, hogy nem szabad váltogatni a két különböző hatású lázcsillapítot, mert sokkolja a szervezetet!

amúgy germicidet ajánlják inkább, meg az kicsit "szedál" is :) van benne nyugtató, és alszik a gyerek, az meg segíti a gyógyulást.

nagyon magas láznál lehet hűtőfürdőt alkalmazni, de az is kissé drasztikus. (mondjuk ha az kell, hogy mondjuk ne legyen lázgörcs)

amúgy magas láznál érdemes ügyeletet megkérdezni, én a szakemberekre bíznám :)

2013. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21hosan mar nem ajanljak a germicid kupot mert keves..nurofen utan egy oraval adj cataflam cseppet. Nekunk ez huzta le es tenyleg hosszan hat a cataflam csepp.6-8 oran at..elotte mikor lazas volt mindig kuzdottem 2-3 orankent valtott hatoanyaguval..plussz hutofurdo..stb.. miota egyszer felirtak mindig ezt hasznalom esvegre nem kell az ejszaka kozepen szegenyt hutofurdoztetnem nyaggatnom az amugy is beteg faradt babam. Persze orvostol mindig kerdezd meg de nekem mindig mondja is mert tudja hogy nalunk ez valt be.
2013. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De bizony, váltott hatóanyagúval kell lázat csillapítani. Van itthon 3, Nurofen (ibuprofen), Panadol (paracetamol) és kúp (normaninophenazon). Akár 2 óránként is. Ha nagyon magas, akkor hűtőfürdővel indítunk. Majdnem normál vizet engedek és azt hűtöm vissza óvatosan, nem nagyon hidegre.
2013. nov. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
úgy látom mindenkinél más válik be. Nekünk eddig mindig segített a Nurofen, ráadásul pár perc alatt. A Germicidről annyig hogy a gyerek 15,5 kg és fél óra alatt normál hőmérsékletre vitte le a lázát! Szóval magas láznál ezentúl rögtön ezt fogjuk használni. A Germicidben nincs nyugtató csak a Germicid-C kúpban. Nekünk sima van. Egyébként minden gyerek más , mindenkinek más segít, ezért lehet ennyiféle szert kapni. Köszi a válaszokat!
2013. nov. 21. 18:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Lányom 27 hónapos és most mióta bölcsibe jár ő is folyton beteg,pont 2 hete volt mandulagyulladása,neki "csak" 38,6-ra ment fel a láza.

A doktornő lázcsillapítónak Naturlandos Suppositorium antipyreticum kúpot írt fel,mert a Germicid csak fiatalabb gyermekeknél hatásos(ő mondta)és természetesen megint antibiotikumot kapott.

Ez a kúp elég gyorsan levitte a lázát és másnap már nem is kellett beadni neki.

2013. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!