Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázcsillapításban adnátok...

Haramia kérdése:

Lázcsillapításban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Két éves kisfiam ma reggel óta lázas és most elbizonytalanodtam, hogy mit is csináljak. Nem igazán lázas fajta eddig a maximum 38.4 volt amire valaha felment neki. Ma délelőtt viszont 38.9-et mértem (ez már a levont eredmény). Adtam neki egy germicid kúpot, de fél óra mőlva sem történt semmi, azért kapott 5ml Nurophent, szerencsére ezzel egy fél óra alatt lement 38.3-ra. Azóta hűtőfürdőztünk egyet, bár nem szakszerűen, de azért egy jó 20 percet pancsolt a kádban, az elhűlt vízben. Most elaludt, de delelés előtt megmértem és még mindig 38.3 volt. A Nurophen óta eltel több mint 3 óra, tehát elméletileg kaphat már Panadol Babyt. Felébresszem ezért? Ti hagynátok aludni és mikor felkel akkor kapjon (ha maradt 38.3)? Remélem alvás közben nem szökik fel neki megint...

Azért vagyok ennyire tanácstalan mert még tényleg nem nagyon volt lázas és picit tartok tőle nem árt-e ez a sok lázcsillapító most egyszerre...


Köszi a válaszokat!


2013. júl. 20. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem kelteném fel, de azért nézném közben, hogy melegszik-e.


Ez egy nagyon hasznos oldal, hogy miből mennyit adhatsz:


[link]

2013. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38,5 alatt nem szükséges lázcsillapítót adni, mert a szervezet saját öngyógyító folyamatát gátolod. Jól csináltad, hogy hűtőfürdőztetted és váltva adtad a különböző hatóanyagú lázcsillapítókat. Ha eltér a hatóanyag, akkor 2-3 óra szünettel lehet adni, azonos hatóanyagnál legalább 4 órát kell hagyni. Minden kisgyereknél megvan az a hatóanyag, amire a legjobban reagál, ezt kell megtalálni. Az én nagyobbik fiam pl egyáltalán nem reagál a Panadolra csak a Nurofenre és a Naturlandos Suppositorium noraminophenazonira. Ez utóbbi valami hihetetlen jó, viszont receptköteles. Érdemes felíratni, mert pikk-pakk leviszi a legmagasabb lázat is és vissza se lázasodik utána egész nap.
2013. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Én sem ébreszteném fel, csak ha gyanús, hogy magas a láza megint. Érezni fogod, mert elkezdi másképp szedni a levegőt.

Mehet langyos vízbe pancsizni többször is a nap folyamán, az nagyon jó és annyival is kevesebb gyógyszert eszik.

Kínálgasd folyadékkal gyakran, mert ilyenkor könnyebben kiszáradhat.

2013. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
3-óránként adhatod a lázcsillapítót, / 3 fajtát cseréld / Ez a láz ekkora gyereknek nem komoly. Nyugalom. 39,5-40 körül ,már magas,de addig normális. Ha nem megy addig fel ,és a csillapító mérhetően csökkenti ,akkor minden oké. Meg fog gyógyulni.
2013. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért tudod, hogy túladagoltad a gyreket hogy félóra alatt 2 lázcsillapítot adtál neki.

Èn ezzel így nem játszanék a helyedben.

elöször is nem ment le akkor orvosd kérdezz meg az elsö ilyen adagolásnál.


Lázcsillapítót 6 óránként szabad adni a gyermeknek, testsúly szerint(vagy talán életkor szerint). Ha nem emgy le a láz kb 1 óra után sem vagy közben még magasabb lesz akkor lehet a csuklót, lábat hüteni. Ha 1 óra után nem megy kicsit sem lejebb, én mindenképpen mentöt hívnék vagy ügyeletet mert ez nem játék. Ha 3 óra után vissza megy a láz akkor lehet adni egy ma´sik hatóanyagú gyógyszert. Ezt mindenképpen orvossal megbeszélve melyik kettöt lehet kombinálni. A dobozra rá van írva hányszor lehet naponta adni ez a max, ha ez nem elég akkor megint csak korház vagy ügyelet.


Èbreszteni csak akkor kell ha nagyon magas a láz, közben mérheted neki.

Normál testhö: 36-37,5 között

Höemelkedés: 37,5-38,5 között

Láz: 38,5 felett

csak lázas állapotot kell csillapítani, vagy ha fájdalma van (ha fáj valamilye akkor láz nélkül is sír).

Èn 39 alatt semmit nem adok, csak akkor ha fáj valamilye.


Nekem apósom gyerekorvos (nem lakik a közelünkbe). 2x volt nagyon lázsa a gyerek. De ö is azt ajánlotta, ha 1 óra lázcsillapítás után nem megy le akkor menjünk korházba, és max 3 óránként adhato külömbözö hatóanyagú gyógyszer. Mindig akkora mennyiséget adjunk amekkora a dobozon rajta van se kevesebbet se többet.

2013. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!


nem tudott aludni, felébredt és 39.1 volt, úgyh kapott Panadol babyt ill. bementünk az ügyeletre. Felírtak receptre egy erősebb kúpot és most akkor ezt a 3-at (kúp, nurophen, panadol) variáljam, amíg visszaszökik 38.4 fölé, illetve a fürdést pluszban. Ha 3 napnál tovább tart akkor kell megint menni, mert mást nem nagyon találtak, szóval nem tudni h egy kezdődő vírusos hasmenés, vagy bármi más...


Remélem hamar túl leszünk rajta és köszi mindenkinek!


Kedves Utolsó!


mielőtt a germicidre nurophent kapott volna, felhívtam az ügyeletet, ők mondták h adjak mert a germicid 2 éves korban semmit nem ér...gondolom csak nem akarták velem túladagoltatni a kisfiam...

2013. júl. 20. 14:04
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2!


pont a naturlandost írta fel a dokinő, azt mobdta estére - mivel várhatóan visszaszökik a láz- azt adjak.

2013. júl. 20. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is második napja lázas. Én 38-nál már adok neki lázcsillapítót. A láz okát nem tudom, nem találtam eddig semmit. Hétfőn megyünk orvoshoz ha addig nem szűnik. Én is ajánlok egy oldalt, szerintem minden lényeges dolog szerepel itt a gyermekkori lázzal kapcsolatban.


[link]

2013. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!