Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő elleni oltásról...

Bárányhimlő elleni oltásról mi a véleményetek? Aki beadatta, lett bármi mellékhatás?

Figyelt kérdés

Az orvosunk nem szeretne befolyásolni minket az oltással kapcsolatban, a védőnő szerint jó lenne, ha megkapná. Mindenhol mást olvasok ezzel kapcsolatban, nem tudom, mi lenne a helyes megoldás. Olvastam pár helyen, hogy súlyos mellékhatásai is lehetnek az oltásnak, de most az ismerősi körünkben 2 gyerkőc is intenzíven kötött ki bárányhimlős szövődmények miatt.. Ti hogy döntöttetek?

Jövőre megy oviba a lányom.


2013. dec. 19. 15:16
 1/9 gabszem ***** válasza:
nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy felesleges beadatni, mert a védőoltás még nincs eléggé jól kidolgozva és sok gyerek nem lesz védett akkor se ha megkapja az oltást. Mi nem adatjuk be. Egyébként nem vagyok oltásellenes, a többi nem kötelezőt (Rotavírus, Meningococcus) beadattuk neki.
2013. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem befolyásolt a gyerekorvos, de az én kérdésemre nagyon elkezdett bólogatni, hogy beadná szívesen. Fertőző betegségeknek az orvosa is, én hittem neki. Nálunk mind a két gyerek megkapta. Észre se lehetett venni rajtuk.
2013. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ovikezdés előtt adattam be a kisfiamnak. Szintén olyan indíttatásból, hogy ismeretségi körben volt nagyon súlyos, majdnem tragikus következménye a bárányhimlőnek.

Nálunk semmilyen mellékhatása nem volt az oltásnak, mind a kettőt jól viselte a gyerkőc. Azóta 2 járvány is votl az oviban, mindkettőt megúsztuk, és nem hozta haza a kistesóknak sem. Szeptemberben kezdi a középső gyerek is az ovit, előtte Őt is oltatom.

2013. dec. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a nagy kapott, akkor volt 2 éves, a dokink javasolta, de azt mondta, hogy elég az első oltás belőle, mert ha elkapja mégis a bárányhimlőt, akkor már annyira gyenge formában fog jelentkezni, hogy nem lesz semmi gond

a kicsi még nem kaphatott, mert nem érte még el a megfelelő kort hozzá

a nagy elkapta az oviban, lett a hátán 4 db pörk egyből, nem hólyagosodott, olyan volt, mintha száraz lett volna a bőre és elvakarta volna

semmi egyéb tünet, tök jól viselte, semmi nyoma

a kicsi elkapta tőle, rengeteg hólyaggal, 40 fokos lázzal több napon keresztül, levertséggel, minden létező nyavalyával

nem vakarta a pöttyöket, mégis maradt néhány, mert nagyon mélyek voltak a hólyagok

kapott antibiotikumot is, mert nagyon erősen kijöttek rajta a pöttyök

szóval én az oltás mellett vagyok, látva a saját tapasztalatot

ha a kicsi már nagyobbacska lett volna, őt is beoltattuk volna, így ő előzött be minket

2013. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!!
2013. dec. 19. 19:28
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem adatnám be, feleslegesnek tartom. 2-3 éves korban érdemes "beszerezni" a fertőzést, egy jó ellenálló-képességű, egészséges, normálisan táplált gyereknek nem okozhat gondot. Levendula-, és teafaolaj keverékével kell kenegetni a pöttyöket, az jól is esik nekik és gyorsabban túl vannak rajta.
2013. dec. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a bárányhimlő már nem az, ami 25-30 évvel ezelőtt volt. Mutálódott, sokkal többször alakul ki szövődmény, mint régen.

Ezzel az "átviszem a szomszéd bárányhimlős gyerekére, hogy elkapja és túllegyen rajta" elképzeléssel az a baj, hogy ez a vírus már erősebb.

Beoltattam a nagyot (de csak egyet kapott), és a kicsit is be fogom oltatni.

2013. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7. vagyok

Még az jutott eszembe, hogy ugyanez a vírus okozza az övsömört is. (varicella)

2013. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
jobb gyerekkorban átesni rajta, nem vészes. Szoktak bárányhimlő bulikat is tartani a szülők az oviban, ha megtudják :) Az ok: felnőtt korban nagyon súlyos szövődményei lehetnek. Én biztos nem oltatnám, mert ha átesik a gyerek rajta, akkor életre szóló védettséget szerez. És ez nem halálos betegség a gyerekre.
2013. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!