Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a tartós betegségek között...

Ha a tartós betegségek között szerepelnek a kislányom betegségei, akkor tuti meghosszabbítják neki a tartós beteg státuszát?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyant, hogy így sem kapta meg a kisgyerek.
2014. jan. 4. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg
2014. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan "asztma kódja" volt neki is, és elutasították nyáron.
2014. jan. 4. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem tuti. Te is írod, hogy valakinek nem hosszabbították meg.
2014. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert lehet, hogy az övét már kivették. változtak a tartós betegségek, sokat kivettek közülük.

Ami tavaly tartós betegségnek számított, az idén már nem valószínű.

Azok az asztmások akik sokat vannak kórházban és sok állandó gyógyszert szednek továbbra is kapják.

De vannak egyéb betegségek is amiket kivettek.

2014. jan. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, asztmánál számít az is, hogy mennyi időn belül vannak a rohamai, és ha pl. fél évig semmi (most csak mondtam valamit, nem biztos hogy pont ennyi), akkor kiveheti az orvos.

Barátnőmék így jártak. Tök asztmás a gyerek, de volt egy jobb időszaka, és már nem nyilvánítják annak.

2014. jan. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kislányomnak van egy vele született 50%-os hörgőszűkülete, ez váltotta ki az asztmát. 3 féle állandó gyógyszere van, ezek mellett is sokat és csúnyán, ugatósan köhög, kicsit nehezített is a légzése ilyenkor, de nem fullad.

Hónap végén megyünk, kíváncsi leszek, mi lesz, megkapja-e tovább is.

2014. jan. 5. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam az asztmások kb 99%a már "nem számít asztmásnak". ...
2014. jan. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És sokkal komoylabb betegséggel se...

Van olyan ismerősöm aki asztmás, kapta az emelt családit+ gyest, de kutya baja nem volt, még állandó gyógyszereket sem evett, mégis tartós betegnek számított.

Az én fiam a betegsége miatt (bocs a h@lye megfogalmazásért) de havi 35ezerrel többe kerül (gyógyszerek , kezelés) mégsem tartós beteg.

2014. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs ez igazságosan leosztva.

Barátnőmék kisfiának olyan allergiája van, amiből az országban állítólag csak 4 esetről tudnak összesen. No ezért nincs benne a tartósan beteg kategóriában, pedig a táplálása igen sokba kerül, mert speciális dolgok kellenek.

2014. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!