Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan szülő vagy...

Van itt olyan szülő vagy ismertek olyat aki crohn beteg és a gyereke is az lett? Mennyi idősen diagnosztizálták a gyereknél?

Figyelt kérdés

2013. dec. 10. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A crohn egy pszichoszomatikus betegseg, vagyis kialakulasanak lelki okai vannak, raadasul tipikusan felnott korban jelentkezik. Ezert nem jellemzo amit kerdezel.
2013. dec. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszadó téved, a crohn krónikus bélgyulladás, melyet egy hibás gén "dominoszerűen" okoz jellegzetes tünetegyüttest. A pszichének ehhez sok köze nincs, max. ronthatja az állapotot.

Nekem van ismerősöm, akinek a kisfia crohn beteg. Neki nagyon hamar kiderült, kb egy éves volt, mikor megismertem őket, akkor már ezt megállapították nála. Családban nem tudnak hasonlóról.

Teljes életet élnek, de nagyon oda kell figyelniük a táplálkozásra.

2013. dec. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia biztos, hogy Crohn?

Az én lányomnál sem tudták biztosan az elején, hogy Crohn vagy Colitis. Szerencsére a kisebbik rossz lett belőle, "csak" colitises (6 éves).

3 hónapos korától voltak tünetek, de már majdnem 2 volt mire lett diagnózis. A családban tudtommal nincs ilyen betegség, csak hasonló, de ki tudja a nagyszüleinknek milyen bajai voltak. Elég tabu téma ez a dolog.

És sajnos még rajtunk is kijöhet bármi, általában nem csak gyerekkorban kezdődnek ezek a betegségek.

2013. dec. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ilyen szülő ismerősöm nincs, viszont érdemes lenne a gyógynövényeket kipróbálnotok, mert ebben az esetben is segíthetnek.Van pár jó tapasztalat velük.Jobbulást!
2013. dec. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bátyám fiának pár éve derült ki, most 18 éves. A családban senkinek sincs, legalábbis nem tudunk róla. Vigyáznia kell hogy mit eszik mert különben fáj a hasa.
2013. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia. Az elmúlt 12 évben olvasott szakmai anyagok és fórumok alapján én azt tapasztaltam,olvastam, hogy a Crohn betegség megjelenése a testvéreknél jóval gyakoribb, mint szülő és gyermek között. Legtöbb Crohn betegnél, akivel találkoztam ennyi év alatt a családban még sosem hallottak erről a betegségről, nem tudtak róla, hogy lett volna bárkinek is. Egyetlen esettel találkoztam, ahol az anyukának volt, és gyermekét is diagnosztizálták vele, a kisfiú 12 éves volt akkor. Legtöbb gyermek akiről hallottam és akivel találkoztam kb 12-15 éves korban volt diagnosztizálva a betegséggel.

Az én lányomnál 9 évesen kezdődött, de általában az a jellemző, hogy fiatal felnőtt korban kezdődik, 15-30 év közöttre írja a szakirodalom.

2014. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!