Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen gyógyszereket, gyógyhat...

Milyen gyógyszereket, gyógyhatású homeopátiás lészítményeket, vitaminokat szedhet egy kismama?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy semmit. Azonban a kedvesem nagyon megfázott és hőemelkedése van, illetve hajlamos fejfájásra is.

Ezért azt szeretném megkérdezni, hogy mit szedhet:

- ha láza van,

- ha fáj a feje, hasa

- vitamin, ami nem Elevit, Gravida (az nagyon rossz hatással van az emésztésére)


Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a válaszokat!



2014. jan. 2. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Kizárólag azt, amit az orvos felír neki. Még gyógyteát sem lehet, mert az okozhat vetélést. A gyógyszer meg fejlődési rendellenességet. A lázat viszont csillapítani kell, mert az is okozhat vetélést. Megfelelő lázcsillapítót javasolni fognak a patikában.


Minden terhesvitamin "rossz hatással van" az emésztésre. Szedje minden másnap, az javít a helyzeten. Más multivitamint nem lehet szedni, mert A vitamin van bennük, azt meg terhesen nem lehet szedni. De ezt is a dokijával kéne megbeszélnie.


Ha fáj a hasa (hol fáj?), azt is a dokijának kéne látnia, mi innen nem tudjuk megmondani, van-e probléma a terhességgel, vagy csak vírus.

2014. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magnéziumot mindenképp, mert az oldja a görcsöket illetve terhesen egyébként is érdemes szedni. Fejfájásra, lázra panadolt adnak a patikában, az szedhető terhesen. 12. hétig folsavat is érdemes szedni, az orvosok zöme ajánlja. C vitamin minden mennyiségben. A terhesvitamint és jó ha szedi, ahogy előttem írták 2 naponta.
2014. jan. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kismamavitaminok közül a Femibion nekem nagyon bejött, semmi panaszt nem okozott, lázra és fejfájásra mindig meg kell kérdezni az orvost, mert az sem mindegy melyik trimeszterben kell beszedni. Homeopátiás szerek mehetnek nyugodtan, ha használnak. Én fejfájásra vettem be egy algopirint, szerencsére ennyi kellett csak eddig. (39 hetes vagyok).
2014. jan. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.

Én hirtelen a Hipp Natalra gondoltam, Hipp Natal Bio teával. Plusz sok gyümölcs és zöldség kell.

2014. jan. 3. 07:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy pár infó erről. Utána matattunk és leírom, hogy aki hasonló cipóben jár, az mit tegyen, vagy kb. milyen irányba induljon el. Az unokanővérem a védőnőnk és ő javasolt egy gyógyszert. Ezt írta fel a házidoki is és a nőgyógyász is azt mondta, hogy ez megfelelő lesz.

Ben-u-ron megfelelő láz csillapítására. Alap esetben 4 szem van rajta. Terhesség alatt a házidoki elmondja, mennyit lehet szedni. (nekünk most kettőt mondott)

Megfázás, influenza megelőzésére, kezelésére tökéletes lehet az oscillococcinum granulátum (ez homeopátiás)

Gyomorégésre lehet Renie-t szedni.

Hasmenés, hányásos vírus esetén sajnos mese nincs, a legjobb ha beszél a házidokival a kismama. Amúgy legtöbbször erre infúzió a megoldás, amiben B vitaminok és sok egyéb természetes hatóanyag van.

A Hipp Natal-t pedig azért néztem, mert 98%-alékban természetes hatóanyagból van. Így ez nem kapszula meg egyéb más kütykürütty. Habár sajnos nem tartalmaz ásványi anyagokat, így javasolt mellé sok gyümölcs és zöldség szedése.


Az algopirint határozottan tiltotta nekünk.

Ezek persze nem szent írások. Csak az a baj, hogy sehol nincs semmi tájékoztatást. A legjobb az lenne, ha nem szed semmit az ember terhesség alatt, ez tény. De én úgy gondolom, hogy a kezeletlen és elhúzódó bakteriális betegség 1000-er rosszabb, minthogy felügyelettel és óvatosan próbáljuk kezelni egy terhes kismamát.

2014. jan. 3. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért a terhesség nem betegség, hogy ne lehessen semmit sem szedni, sőt van amit kifejezetten ajánlott is. Ilyen a magnézium, amit a 36. hétig erősen ajánlott szedni. A kismama vitamin + folsav amit a 12. hétig ajánlanak, aztán szedi aki szedi, aki nem meg nem. Fájdalomcsillapítóból a paracetamol tartalmúak mehetnek, a Benuronnál hatásosabb és biztonságosabb is kismamaként a Panadol. Erősebb vagy elhúzódó fejfájás esetén érdemes 1 szemet bevenni, láz esetén kötelező, mert ha nem többet árt vele anyuka mint használ. Hasfájásra, ha az gyomorrontás vagy vírus miatt van 1-2 szem nospa javasolt Normaflorral, de ha más tünet is társul, vagy 1-2 napnál tovább elhúzódik mindenképp orvos szükséges, aki a megfelelő kezelést tudja adni. Nem szabad ennyire görcsösen venni a terhességet, hogy semmit ne vegyen be a kismama. De, lehet amit engednek, illetve amit írnak kell is! Egy gyógyszerész szintén kismama
2014. jan. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!