Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg kevésbé beteges a...

JnéHN kérdése:

Tényleg kevésbé beteges a gyerek, ha kiveszik az orrmanduláját? Érdemes kitenni egy ilyen műtétnek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 3. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
A barátnőméknél nem jött be.Ugyanúgy beteg a gyerek.
2014. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Többnyire segít, igen.
2014. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Kivették neki, aztán vissza is nőtt, meg ugyanolyan beteges maradt.
2014. febr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem semmi köze nincs ahhoz,hogy beteges lesz-e vagy se.

Miért tennéd ki a kisgyerekedet egy műtétnek,ha egészséges?

Nem véletlenül van az ott.Inkább egyen egészségesen és legyen kint sokat a levegőn,hogy erős legyen az immunrendszere.

2014. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

3 éves korom előtt vették ki. Addig állítólag hetente, kéthetente vittek orvoshoz.

Most 38 évesen szerintem egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor voltam igazán beteg.

Nem tudom, van-e összefüggés, nekem a torokmandulámat is akkor kivették.

2014. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nekem is azt mondta annó a doki h. vegyük ki a mandulám és nem leszek beteges de semmi sem változott!
2014. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
AZ orrmandula nyirokszerv, és ilyen funkcióját tekintve gócpontként funkcionálhat, ezzel indikálva változatos betegségeket. Azokon segít, akiknél ez volt a góc, de ha nagyon extrán beteges egy gyermek, akkor alapvetően felajánlják az eltávolítását. Nyilván van, hogy nem segít, sokszor azonban használ.
2014. febr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szeptemberben kezdte az ovit, azóta azt játszuk, hogy jár 1 vagy 2 hetet, aztán 2 hetet itthon van, de ezt extráztuk, mert november végétől 6 hétig volt folyamatosan beteg, 4 antibiotikum kellett, hogy helyre jöjjön. Aztán járt 1 hetet és 4 napot és most 3. hete van itthon. Most párhuzamosan ment 2 antibiotikum,és így nem fajult el a tüdőgyulladása. Sokat vagyunk levegőn, sok gyümölcsöt eszik és mégis ez van.
2014. febr. 3. 15:44
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Az orvos véleménye szerint az orrmandula kivétele semmi gondot nem okoz. Nem hiányzik, ha az okozott gondot, akkor megoldódhat. A garatmandulánál már a kérdés, azt végszükség esetén venné csak ki. (Mi folyamatosan egyeztetünk, nálunk más okból kellett kivenni az orrmandulát. Úgy néz ki, hogy inenntől a garatmandulái gyulladnak be.)

Egyeztess orvossal, akár többel is, ha úgy látják, hogy menjen, nem állj ellen. Ha kétségek merülnek fel, akkor meg ne kapkodjátok el. Amúgy 10 perc a műtét és a gyerekek nagyon gyorsan gyógyulnak.

2014. febr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Kislányomnak 4 évesen vették ki, előtte folyton meg volt fázva csúnyán és mindig a fülére ment állandóan az ügyeletre jártunk. 1 éve már, azóta alig volt megfázva akkor is csak épp egy kis orrfolyás, pár nap alatt gyógyul is belőle.
2014. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!