Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tényleg kevésbé beteges a...

JnéHN kérdése:

Tényleg kevésbé beteges a gyerek, ha kiveszik az orrmanduláját? Érdemes kitenni egy ilyen műtétnek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 3. 14:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%

Annak szokták javasolni az orrmandula kivételét, akinek gyakran van ez miatt savós középfülgyulladása. Ugyanis ez a fajta gyulladás pont azért szokott kialakulni, mert ilyenkor egyes gyerekeknél nem csak az orrnyálkahártya, hanem az orrmandula is piszkosul meg szokott duzzadni, ami miatt nem jár rendesen a levegő az orrban és ebből kialakul a fülgyulladás. Igazából ha kiveszik az orrmandulát, akkor az ilyen savós középfülgyulladás nem fog olyan gyakori lenni, de ez nincs hatással nagyon a többi betegségre, hisz ha gyenge az immunrendszere, akkor ugyanúgy el fog kapni kórokozókat és ugyanúgy beteges lesz.

Az egyik rokonunknál is ez miatt vették ki a gyereke orrmanduláját, aki egyébként ugyanúgy beteges továbbra is, bár Béres cseppel és C vitaminnal azóta sokat javult az immunrendszere, de azért még beteges, csak nem annyit, viszont ez a bizonyos savós középfülgyulladás nem jött neki vissza.

2014. febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Neki mindig társul a felső légúti betegségekhez savós középfülgyulladás, vagy fülkürthurut.
2014. febr. 3. 16:57
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor ebben az esetben szerintem érdemes elgondolkodni a műtéten, de mindenképpen fül-orr-gégész szakemberrel konzultálj és ő majd biztosan szolgál hasznos dolgokkal ebben a témában.
2014. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ezt csak egy szakorvos tudja megmondani. Akkor van gond az orrmandulával, ha tartósan megduzzad, mert akkor elzárja a szabad légutakat. Emiatt, egyrészt náthás állapotban nehezen ürül ki a váladék, így fülgyulladást, arcüreggyulladást okozhat. Másrészt az oxigénfelvételt is nehezíti. Ennek az a látható jele, hogy a gyereknek nagyon gyakran nyitva van a szája, mert nem tud az orrán keresztül elegendő levegőhöz jutni. Ez komoly probléma, mert az agynak nagyon sok oxigénre van szüksége a megfelelő működéshez. Nem akarom szakmailag részletezni, de egy megnagyobbodott orrmandula hosszú távon még tanulási problémákat is okozhat. Vidd el orvoshoz, ő meg tudja mondani, indokolt-e a műtét.
2014. febr. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Előbbihez kapcsolódva: megnagyobbodott orrmandula lehet oka a későbbi beszédhibának is. Egyszerűen nem hall rendesen a gyerek.

Mennyi idős?

2014. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A kérdést feltehettem volna én is. Kisfiam márciusban kezdte az ovit, akkor hiányzott hörghurut miatt 4 napot, aztán szeptemberben 2 napot nátha miatt, én mondtam ne menjen kikúráltam. Októberben szintén 2-3 nap nátha miatt. Kezdtem örülni...de ez elmúlt hamar. November hörghurut antibiotikumot kapott. December közepe el volt dugulva az orra, csúnyán köhögött és hörgött, cedax baby. Enyhült a köhögés de csak köhögött,gyerekorvosunk szabadságon, elvittem a helyetteséhez. semmi gond, cetirizin csepp. Január elején ügyelet mert csak köhögött,de úgy furán erőltetve. Az ügyeletes orvos szerint arcüregén le van tapadva a váladék. Zinnatot kapott. Pár nap múlva újra csúnyán köhögött, akkoe elvittük magán fül-orr-gégészhez, csúnya nagy orrmandula. Javasolta a kivételét. Hörghurut is volt közben meg fülkürthurut. Kapott sumamed Fortet. ha elmúlik akkor a kórházba időpontot kérni műtétre, ez talán a héten jön el. Mert 2 hete lesz szerdán hogy oviba mehetett,de orrhang miatt nem kaphatja meg a beutalót. Ez után jött egy hét az oviba. Miért is ne újra beteg lett. Höemelkedés, hörgés, köhögés. Újabb antibiotikum, Fromilid. Most kevésbé köhög mint eddig. Csütörtökön jutunk el az orvoshoz aki műteni fogja. Talán 26-án műtik. Szerintem ez bőven elég a műtéthez. Nem járt oviba es akkor is kellett 3 antibiotikum. Na meg a mostani így 4, 1,5 hónap alatt. Meg sem tud gyógyulni, mert visszafertőzi magát:( Arról nem is beszélve hogy nyáron is köhög.

Kitartást kérdező, meg mindenki aki ilyen helyzetben van!

2014. febr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Mindenképpen megyünk orvoshoz, csak kíváncsi voltam arra, hogy a hétköznapi embereknek mi a véleménye. Kitartunk, de azt mondta a gyerekorvos, hogy tavaszig húzzuk ki.
2014. febr. 4. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!