Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet pelenka alatt is bárányh...

Lehet pelenka alatt is bárányhimlő kiütés?

Figyelt kérdés

Lányom másfél éves, pont most telik le a 14 nap, az arcán van 2 pötty, és pelenka alatt 3 hólyagos. Be is lázasodott most estére. A hasán nincs pötty, attól még lehet bárányhimlő?

Ha holnapra több pöttye lesz, de nem lesz túl magas láza, ugye nem baj, ha csak hétfőn megyünk orvoshoz?


2014. febr. 15. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy bárányhimlő. Pelenkásoknak pelenka alatt általában sok hólyag van, mert ott nem tud szellőzni a bőr. Általában először csak egy-két pötty jön ki (5 hónapos babámnak először csak egy jött ki a fején), aztán egy napon belül lesz rajta sok. Nem baj, ha csak hétfőn mész orvoshoz, de arra figyelj a lázcsillapításnál, hogy bárányhimlőnél nem mindegyik lázcsillapítót lehet használni, a Nurofent, úgy emlékszem, pont nem lehet.
2014. febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nurofent adtam neki, más nincs is itthon. Alaposan átolvastam a papírját, és nincs benne szó a bárányhimlő, de kiütések esetéről sem. Remélem ír majd valaki, aki tudja ezt pontosan! :-)
2014. febr. 15. 22:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Bárányhimlőnél egyedül acetilszalicilsav hatóanyagúak nem adhatóak(aszpirinek), de az amugy se lehet gyermeknek
2014. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Nurofen kúpot biztos nem szabad bárányhimlősnek adni. A szuszpenzióról meg gondolom, ha nem szabadna, benne lenne a betegtájékoztatóban, de azért szerintem kérdezd majd meg az orvost vagy a gyógyszerészt. Egyébként kijöttek még pöttyök?
2014. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kijött reggelre a többi is. :)

Szuszpenziót adtam, de egyébként az elég rossz, hogy minden orvos mást mond, hogy mit lehet csinálni a bárányhimlővel. Több ismerősömmel beszéltem ma, egyiküknek sem volt egyforma, amit az orvos mondott.

2014. febr. 16. 22:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Orvos mondta ma, hogy nurofent lehet
2014. febr. 17. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!