Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 éves lányomnak olyan az...

3 éves lányomnak olyan az orra, mint ha mindig tele lenne. De nem! Mitől lehet ez? Orrmandula?

Figyelt kérdés

Tuti hogy nincs megfázva.

1 hónapja volt taknyos, és azóta ilyen.Már szépen ki tudja fújni az orrát, de természetesen nap 3x rásegítettem az orrszívóval, meg fújtam sterimarral, és napi 3x cseppentettem Nasivinnal is, mert tényleg tele volt.De azóta meg olyan mint ha úgy maradt volna.Mikor eszik, és falat van a szájába, akkor is alig kap levegőt.Olyan mint ha orrhangja is lenne.

Hova vigyem?Betegrendelésre nem szívesen vinném le, főleg influenza járványban..az kéne még..egy jó kis vírus!

Vagy célirányosan vihetem mondjuk fül-orr-gégészetre?Fogadnak beutaló nélkül?

Bocsánat ha sok hülyeséget kérdezek, de 3 év alatt egy kezemen megtudom számolni hányszor volt a lányom beteg..így hála az égnek nem vagyok benne ezekben az egészségügyi dogokban!


2014. febr. 16. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gégén nézik meg, hogy nincs-e megnagyobbodva az orrmandulája. Allergiától is lehet, allergológushoz tuti kell beutaló, nemrég voltunk. Megpróbálhatod kamillával gőzölni, ha bírja. A fiammal is hasonló gondok voltak, mi végigjártuk, kaptunk speciális orrsprayt és cseppet allergiára (fű, parlagfű).
2014. febr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia ahogy olvastam soraidat ,előttem van az én fiam is olyan orrhangon beszélt hogy iszonyat!!

De 2 éve ki lett vetetve az orrmandulája és néha még is igy mintha tök tele lenne az orrocskája!!

Amugy 3 évesen vették ki az orrmanduláját, azóta nem nőtt még vissza remélem nem is fog!!

Azóta 2x volt arcüreggyulladása ,most 5,5 éves

2014. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem holnap leviszem tanácsadásra a védőnőhöz a gyereket, és meglátom mit mond, ha szerencsém van még a dokinénink is bent lesz.

2014. febr. 16. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!