Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen korban érdemes beadatni...

Milyen korban érdemes beadatni a lányomnak a HPV elleni vakcinát?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Kb 16 évesen, ha már él nemi életet.
2013. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Mielőtt nemi életet kezd el élni. Akkor a leghatékonyabb, az orvosunk szerint.
2013. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem a doki azt mondta, legkorábban 10 éves kora körül érdemes beadni. ha jól tudom, több részletből áll az oltás, és hosszabb idő telik el a részek között.
2013. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Pont az a lényeg, hogy még ne éljen nemi életet! Amúgy 10 éves kor felett már beadják.
2013. okt. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9-10 éves korban is be lehet adni, mert sajnos egyre korábban kezdik a gyerekek a szexuális életet, és addigra már kialakuljon a védettség-
2013. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*.
2013. okt. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos csak pár HPV vírus ellen véd, de a helyükre még agresszívebbek jöhetnek :(

Tájékozódj és gondold át inkább még egyszer.

2013. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt bármilyen szexuális életet kezdene élni. (Tehát már petting előtt, nem csak szex előtt).
2013. okt. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én beadattam a lányaimnak és az unokahugaimnak is - előtte átbeszéltem nőgyógyásszal, sőt a gyermekorvossal is, sőt, unokahugaimat is elküldtem nőgyógyásszal egyeztetni, végül mind átbeszéltük a háziorvossal is. A lényeg: a HPV nem játék, és ha elkerülhető egy alattomos rák az oltással, akkor mindegyik orvos (az antibiotikumot csak végső esetben felíró, a nem kötelező oltásokat általában egyáltalán nem javasló gyermekorvosunk is!!!) javasolta.

A legjobb idő: az a 10-12 év, amikor még a gyerek nem él nemi életet. - ugyanis a fertőzés előtt használ ez a vakcina. Utána már, ha valaki fertőzött, akkor eső után köpönyeg.

3 oltás van, csak az orvos adhatja be, és ezek az ismétlő oltások kellenek, egy-egy között 2 hónapot hagynak. Kicsit frága, de ha bárki ezt mondaná, ezzel ezt a féle halálokot nagyjából elkerülhetik a lányaim, akkor zsíroskenyéren élni is megéri, hogy megkapják.

Mindenki saját felelőssége, mert a gyerek döntőképes korára már nem biztos, hogy érdemes beadatnia.

2013. okt. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!