Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kisfiamon piros...

14 hónapos kisfiamon piros pöttyök jelentek meg, a doki szerint allergia, de vajon mire?

Figyelt kérdés
Férjemmel sokat törtük a fejünket, mi a csirkemell sonkára tippeltünk, mert aznap lett nagyon sok rajta, amikor azt evett. Szinte semmi újat nem vezettünk be mostanság, csak sonkát, parizert. Ezekkel leálltunk. Azóta is van, hogy előjönnek rajta, bár jóval kevesebb. Ma reggel - kakilás után - mikor tisztába raktam, a popsija és kukija körül volt megint vagy 20 db pötty. Fenistil cseppet adok neki orvosi utasításra, meg kenegetem Fenistil-lel, de már lövésem sincs mi lehet. Vajon kívül amit a reggeli kenyérre kenünk nem kap tejterméket, kivéve amit ennyi idős gyereknek ajánlanak (Nestlé ivólé, stb.)....Van hasonló veletek is? Mi lehet ez????
2012. máj. 30. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
szájpenésze? amit lenyel s fenekén jelenik meg nézd meg a száját
2012. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem hiszem, hogy lenne. Nincs szaga a szájának és nem is látni semmit...a doktor szerint allrgia, de nem biztos, hogy ételre, lehet, hogy mosószerre v ilyesmi. Babáknak való öblítőszert használtok és Tomi Baby folyékony mosógélt...teljesen tanácstalan vagyok
2012. máj. 30. 10:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Arra is lehet allergiás, amit babáknak készítenek! Ne adj neki pár napig tejterméket! Ha elmúlik az volt a baj! Egyébként kisfiam nem birja a Nestlé tejitalát.
2012. máj. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felvágottakban elég sok minden van, amire kijöhet allergia. Nyomozzatok utána az apróbetűknek, gyanús lehet pl. a szója, mustár, tej...


Úgy tudom, ritkábban, de olyanra is lehet valaki allergiás, amire addig nem volt, csak most sokallt be a szervezete. Így ha az újdonságokat elhagytátok már vagy két hete és még mindig pöttyös, érdemes lecserélni az öblítőt, mosóport, elhagyni a tejitalt, tojást, akárcsak nyomokban olajosmag-tartalmú pl. csokikat, paradicsomot, citrusféléket és aprómagvas gyümiket (eper, ribizli)... stb., és figyelni, beáll-e változás.

2012. máj. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó ugyanez. Én két dologra gyanakszom. Egyik hogy most volt hasmenése és emiatt diétán volt, de mivel krumplit nem eszik szinte csak glutént kapott. Lehet hogy a hirtelen megnövekedett glutén. Másik nálunk is a mosószer. Én mindig is mosódióval mostam, de most mondta a párom hogy használjunk mosószert a sok kakis ruha kimosására, hogy tuti tiszta, vírus és baci mentes legyen. Belementem. Lehet nem kellett volna.

Én a helyedben áttérnék a mosószóda, mosódió és az ecet használatára.

2012. máj. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiam 18 hónapos volt, amikor deréktájon, az egész hasán pöttyös lett. Kb. 1 hónap után jöttünk rá, hogy a pelenka derékrészében lévő "cuccra" allergiás. Nem gondoltuk volna, mert 6 hós kora óta folyamatosan használjuk.

Pelenkát váltottunk és 2 nap alatt eltűnt.

Persze először mi is kajára, fürdetőre stb. gondoltunk.

Nagyon nehéz kitotózni. Vezess füzetet, hogy mit eszik, mivel mosol, minden ami csak eszedbe jut és számításba jöhet.

2012. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úristen, hihetetlen!Már összeírtam mindent, remélem mi is hamar megtaláljuk. Ma azt találom furának, hogy szinte csak a pelenkázott rész alatt jött ki nagyon, plusz a lábán és felkarján van pár pötty. Ma pelenkát váltunk, hátha az a bűnös...Köszönöm a tanácsokat, mindegyikőtöknek!
2012. máj. 30. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Na ez a pelenkás dolog engem is elgondolkodtatott. Mi régen moshatót használtunk. Most fogok rá visszatérni, lehet akkor ő is helyre jön. Neki is a hátán a derék részen a legrosszabb. Lehet emiatt a meleg miatt jobban bepállik a bőre?
2012. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!