Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tartósan beteg gyerekem után...

Tartósan beteg gyerekem után jár a gyes és az ápolási segély is? Tejfehérje és tojás allergia

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyes minden gyerek után jár ha nem múlt el 3 éves.ápolási segély alergia miatt úgy tudom nem jár!!
2014. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5éves lesz és tartósan beteg,2014 januárjátol jár a tartósan beteg gyerekekre a sima ápolási dij csak azt nem tudom a gyes mellett jár e mivel ha tartósan beteg azt is lehet igényelni illetve perpillanat a kistesojával vagyok gyesen.
2014. márc. 7. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja értem!!Az abiztosabb ha megkérdezed az illetékeseket.
2014. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sajnos nem jár... csak az egyiket veheted igénybe, illetve ha az ápolási díj több mint a gyes, akkor kipótolják annyival... el se kellett volna menned gyesre... maradhattál volna ápolásin...
2014. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jah én meg most látom, hogy eddig nem kaptad, csak most jár majd... :) tehát ezért vagy gyesen.. ok ! :)
2014. márc. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, én ugyan ebbe a cipőbe járok, mint te én is a kicsivel vagyok gyesen, a nagyobbam tartósan beteg autista, én is utána néztem és érdeklődtem hivatalosan az ápolási díjat, mert mi az emeltet kapnánk, de csak a gyes és az ápolási díj különbözetét, ami kb 10 ezer forint lenne, de megbukott a mutatvány mert maximum napi 5 órát lehet a gyermek, oviba illetve iskolába, jól kifundált törvény. Az én kislányom többet van oviba a fejlesztések miatt ezért nem jár meg. Te a sima ápolási díjra lennél jogosult ami annyi, mint a gyes, így nem tudod igénybe venni sajnos.
2014. márc. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Gondoltam hogy nem lehet mindkettőt... Én tudom hogy vannak gyerekek akik betegebbek az enyémtől és nagyon sajnálom oket hogy még nekik se adják meg ezt a pénzt pedig nagy segitség lenne! Viszont a tejhelyettesités is elég necces plusz 10ezer(az emelt családi) nem elég rá egy hónapban! Még mielőtt valaki betámadna szerintem kozulunk senki nem kerte hogy beteg legyen a gyereke az lenne a jo ha nem kapnánk pénzt es a gyerek is egészséges lenne igaz anyukák? :(
2014. márc. 8. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!