Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcéma? Étel allergia vagy...

Ekcéma? Étel allergia vagy csak úgy mert tél van? Hogy deritsem ki az okot?

Figyelt kérdés
2 éves gyerekem ekcémás, most nagyon durva és nagy kiutesei vannak. Találtam krémet amivel helyileg tudom kezelni. Viszont szeretném tudni hogy mi az allergia oka. A gyermekorvos szerint felesleges("minden harmadik gyereknek van"), ha krémezésre múlik. Nem ad beutalót és szerinte ennyi idős gyereknek nem is csinálnak allergia vizsgálatot (vérből). Gyanakszom tejre vagy lisztre, mert van a családban ilyen jellegű érzékenység. A gyerek nem volt soha hasfajos ( a másik ekcémás tej-liszt érzékeny gyereknek sem volt semmi egyéb tünete, neki fél évesen csináltak vértesztet), jol fejlődött a súlya is. Hogy tudnék a dolog végére járni? Kihez/hová menjek ahol nem raznak le? Vagy hagyjam a fenébe és mehet a liszt-tej-tojas?
2014. jan. 9. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Vagy hagyod, és megvárod, hogy vége a télnek, és ha elmúlik, akkor a hidegtől van. Vagy utánamész, és kiderül vmi, vagy nem...

A lisztérzékenységet, ha van a családban, érdemes kizárni, amit a HLA géncsalád vizsgálatával meg lehet tenni.

Itt olvashatsz róla:

[link]


ha van rá pénzetek, csináljátok meg magánban, nem igazán csinálják meg sztk alapon.....

2014. jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nyáron is ekcémas.
2014. jan. 9. 15:09
 3/12 anonim ***** válasza:
kérj határozottan beutalót gasztróra, válts orvost, menj magánrendelésre...ne csinálj semmit.. kb ezek a lehetőségek...
2014. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az hólyeség,hogy nem csinálnak vérből vizsgálatot. Egy éves volt a fiam,amikor vérből megállapították,hogy tejallergiás!

Barátnőm szintén két éves fia ekcémás, viszont nem allergiás! A fiamnak is volt ekcémája, viszont neki más tünet is jelezte az allergiát!

2014. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A fiam 3 hónapos kora óta ekcémás. Szteroidos krémet kapott, mert "minden harmadik gyereknek van és felesleges utána menni". Dokink szerint nem ételtől van. Rosszul tettem, de felkerestem 2 év alatt 4!! magán BŐRgyógyászt, mindannyian azt mondták, mint a mi orvosunk, kenjem szteroiddal "asztánjóvan, maj' lesz valami".

Betöltötte a 3 évet és elvittem allergiavizsgálatra. Vérből csak 3 éves kor után tudnak biztosat mondani (tudom, van akinek már 2 évesen is, de az még bizonytalan, csak a 16e ft..os vizsgálatnál ezt nem mondják...). Mi 2 panelt csináltattunk, az elsőben tej, liszt, rozs, stb, stb... élelmiszerek voltak, a másodikban az inhalátor allergének, mint pl. poratka, pollenek. Kijött neki a tej, a búza, stb, nem részletezem. A doki (allergológus, nem bőrgyógyász v. gyasztrós doki) azt ajánlotta, hogy tegyünk egy próbát és diétáztassuk a gyereket mindenre, ami kijött és ha tünetmentes lesz, akkor azok közt van az ekcéma okozója. 2 hónap teljes szigorú diéta után a fiamról az összes ekcéma elmúlt, szteroid és krémek nélkül. A búzát, a rozst és a citrusféléket szépen visszavettük az étrendjébe, a többit (szezám, kakaó és tej) még mindig hanyagoljuk. Gyönyörű a bőre, pedig egyáltalán nem kenjük. Szóval én nagyon örülök, hogy utánajártam, mert sajnos tudom mennyire kínzó ez a viszketés, mennyire lerontja az életminőséget. És sajnos bármilyen pici adag is a szteroid, mégis lehet mellékhatása (nálunk a havi 1x-i kenéstől térképnyelv alakult ki), mégis csak egy hormonfajta ez. A dokinak egyszerű, nem kell vele foglalkozni, csak kenik. De amikor a kenés után egy héttel még erősebben kijön, akkor mit teszel? Megint kened?

Szóval én azt ajánlom, hogy ne hagyd!! Főleg azért sem, mert ha étel okozza és diétáztatod, akkor kinőheti az allergiát, ha nem, akkor még súlyosabb allergia alakulHAT ki.

2014. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a dokinak az lett volna az első hogy szteroidos krémet ír. Nem a bőre a gond, mert az szteroid nélkül szépen helyrejon a kremtol amit használunk rá .

Ilyen vértesztért hová menjek? Minden magánrendelésen csinálják vagy csak a fővárosban elérhető?

2014. jan. 9. 15:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk kiírta a vérvizsgálatot sztk-s gasztrós! Nem került pénzbe!
2014. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
emésztési problémái nincsenek. Nem fáj a hasa, nincs hasmenés. A gasztro szerintem utolsó kör lenne...
2014. jan. 9. 15:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is küzdünk az ekcémával, sokadik bőrgyógyász, most egy olyan krémet írt ami legalább nagyjából karban tartja a bőrét, de egyik sem küldött még allergiatesztre, pedig 5 éves a lányom:(
2014. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

születésem óta ekcémás vagyok, protopic nevű krémet használok de fürdés után rettentően ég a bőröm tőle. meleg víz ne nagyon érjen a felületre és vérteszt szerintem mindenképp kell.. nekem most volt és kiderült hogy tej allergiás vagyok. 18év alatt senki sem gondolt volna erre most viszont olyan durván kijött a tejtől hogy kénytelen vagyok mellőzni. (sosem volt tőle hasfájásom se semmi)

az orvosom szerint aki ekcémás az mindenhol az csak nem mindenhol mutatkozik, eddig könyök hajlatban voltam csak. most alkar ,hát, mellkas, arc, tarkó..

szerintem nekem nem fog elmúlni soha, max lappangani.. remélem tudtam segíteni.

2014. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!