Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért kell a 7 hetes kisfiamat...

Miért kell a 7 hetes kisfiamat összezárni fertőző gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Büdös vizelet miatt jöttünk be a kórházba a babával. Itt minimális baktériumot találtak a vizeletében. Azt mondták hogy húgyúti fertőzés és 7 napos antibiotikum kúra kell neki szóval befektetik. Eleve nem értettem hogy ez miért kell. Otthon is tudom adni neki a gyógyszert. Lázas sem volt, eszik rendesen. Ami kiakasztott hogy összezártakminket egy csomó fertőző gyerekkel helyhiány miatt. A szobában pl vírusos hasmenéssel kezelik az egyik babát. Szerencsétlen egyfolytában visít, ordít. Az én fiam egy percig nem tud nyugodtan aludni. Én sem. Két nap alatt azt is sikerült elérniük hogy teljesen elapadt a tejem a sok idegtől és kialvatlanságtól. Itt minden szopit mérni kell. Feladat a szoptatás amit meg kell csinálni és hanem eszik szerintük megfelelően a gyerek, infúzióval fenyegetnek. Szerintetek rossz anya leszek ha saját felelősségre otthon gondozom tovább a gyerekem? Amúgy azóta is tünetmentes...
2014. márc. 9. 03:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem felelőtlen vagy, ha hazaviszed. Egy 7 hetes baba nagyon pici meg, bármikor fellephet nála valami váratlan az antibiotikumtol es akkor nincs aki segítsen. 7 napot ki lehet bírni. Amúgy meg fertőző betegekkel nem zárnak ossze, ok el vannak kulonitve. Ha megis fertőző beteg szobába kerültetek, az azt jelenti, hogy a te gyereked is fertőző beteg.
2014. márc. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%

Pedig én lehet, hogy hazavinném. Beszélj a dokival, mondd meg, hogy az antibigyók beadására visszamentek, de otthon akartok lenni, a tejed is elment, baba se tud nyugodtan pihenni, tünetek nincsenek. Ha bármi baj lenne, azonnal mentek vissza. Felénk van olyan lehetőség, hogy ugyan bent fekvőnek számít, de ha jónak látják, hazaengedik a beteget. Csak mentőt nem lehet hozzá hívni. (Debrecen)

Még a hányós-hasmenéses lányomat se tartották bent egy percnél se tovább a szükségesnél, sőt.

2014. márc. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
"Csak mentőt nem lehet hozza hívni". Ja, végül is minek az, ha épp allergiás sokkot kap a gyerek..... Biztos nem mennék haza, amig nem engedik az orvosok.
2014. márc. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az antibiotikumra jól reagál. Már négy adagot is kapott. Még a híg széklete is elmúlt. Köszönöm! Mindenképpen beszélek a dokival erről.
2014. márc. 9. 08:11
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
7 hetes babáról beszélünk. Kizárt, hogy hazaengedjék, főleg, ha már az infúzió lehetősége is felmerült. Felelőtlenség lenne.
2014. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem merült fel, csak mondták hogy ha étvágytalan a baba akkor adni kell neki hogy ki ne száradjon. De erről szó sincs jelenleg hál'Istennek.
2014. márc. 9. 08:33
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Én hazavinném. Otthon is tudnám adni neki az antibiotikumot. De azért mindenképp beszélj a gyerekorvosotokkal, ő mit javasol. Kórházban meg az orvossal, hogy illő lenne másik szobába tenni a babádat, nem szeretnétek elkapni semmit. Nálunk azért az ilyen picik külön vannak a beteg gyerekektől.
2014. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én voltam kórházban 5 hetes babámmal ugyanilyen probléma miatt. Mondjuk ő olyan antibiotikumot kapott, amit kizárólag orvosi felügyelet mellett adnak ilyen pici babáknak. A sógornőm gyerekintenzíven dolgozik, tudna mesélni, hogy mit tud tenni egy ilyen kicsi babával a baktérium és az antibiotikum is. Nincs esetleg külön vip szoba? Nálunk van. Én egy éjszakát voltam kénytelen egy picike székecskén tölteni, azon szoptatni, másnap majdnem összeestem a fáradságtól. Ha másnap éjszakára sem kaptunk volna külön szobát, ahol a szülőnek is van külön ágya, én hazajöttem volna aludni, és a férjem , maradt volna bent és tápszert kapott volna éjjel, az én fiam ekkor már úgyis kapott pótlást. Ne aggódj, ha nem szopizik rendesen, akkor előbb tápszert adnak, csak a legvégső megoldás az infúzió. Én nem hoznám haza, max egy éjszakát otthon töltenék, ha ott nem tudsz lefeküdni, és addig tápszert kapna. Neked sem tesz jót, ha szülés után pár héttel nem tudsz feküdni, az én nőgyógyászom legalábbis ki volt akadva, hogy ezt frissen szült anyukákkal nem lehet megtenni, mert károkat okozhat a medenceizomzatban, méhszalagokban stb.
2014. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hogy adnad neki az antibiotikumot? Eselyes,, hogy ekkora babanak injekcióban adjak.....
2014. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

2-es vagyok. Nem gond, hogy lepontoztatok érte, akkor is vállalom a véleményemet. Nem egyszer-kétszer voltunk már a klinikán több napot is, és nem véletlenül mondtam azt az opciót. Egyik alkalommal 5 napon keresztül napi 2x kapott vénás antibiotikumot a lányom, úgy jártunk be. Ők ajánlották fel, akkor még nem tudtam, hogy van ez a lehetőség. Persze volt egy szóbeli megállapodás, meg ha vidékiek lettünk volna, nem engedik. Mindenkinek jobb így, hamarabb is gyógyul. Nyilván ha egy kicsi lehetősége is ott van, hogy rosszabbul van, lesz, nem vinném haza, de azért ez se állapot, ami jelenleg fennáll.

De volt egy másik eset. 4 nap, 7 infúzió. Úgy engedtek ki minket feltételesen, hogy kifelé az udvaron majdnem hányt. Mégis jobb volt így, mert itthon hamarabb regenerálódott. És senkinek nem kívánom, hogy napi 24 órában több napon keresztül a széken ücsörögjön a kiságy mellett. Úgyhogy ha van rá lehetőség, én az orvossal konzultálva igenis hazavinném.

2014. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!