Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lepke-himlő? Mire számítsak?

Lepke-himlő? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Elkapta a lányom a lepke-himlőt. Valószínűleg a bölcsődében szedte össze.

Tegnap 40 fokos lázzal hoztam haza délben, du. 4-re "csak" 38,5 volt már neki.

Estére 36,6-ra lement. Nurofent kapott du. 4-kor.

A doki ránézésre közölte, hogy lepke-himlő. Az arcán két jókora piros (vöröses) folt volt, mintha jól felképelték volna.

A tüdeje, torka tiszta. Szerencsére (még) nem köhög, nem folyik az orra.

Éjszaka megint 40 fok közeli láza volt, kapott lázcsillapítót egyből, és aludt is tovább, nem akart hűtő fürdőt venni.

Reggel fél 9-kor 37,8 volt a hője, de a kedve jó és most is épp játszik, nevet, röhögcsél.

Tudom, hogy 38,5 alatt nem szabad lázat csillapítani, de pillanatok alatt felmegy a láza és akkor alig lehet megfékezni.

Szerintetek 38 közeli állapotban adhatok neki fél adag Nurofent? Azaz 2,5 ml-t?


Valamint meddig lesz lázas állapot? Hány napon keresztül normális?

A dokinő azt mondta, hogyha csütörtökön még lázas, akkor vigyem vissza.

Az arcán mintha eltűnt volna a piros folt, azaz nekem nem tűnik nagyon pirosnak.

A testén még nincsenek foltok.


C-vitamint és lázcsillapítást rendelt el a doki.


2014. márc. 26. 10:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! A lepkehimlő maga, egy "ártalmatlan" fajta himlő. Csak a mellé társuló tüneteket - esetetekben a lázat - kell kezelni. Sok esetben a kiütéseken kívül mást nem is okoz, nálunk az oviban (kiscsoport) szinte mindenkin végigment, volt akinél nem is vették észre ("csak pirospozsgás a gyerek"), így fertőzte tovább a többit. Nekem a nagyobbik fiam (4 éves) "csak" kiütéses lett, viszont test-szerte nagyon durván, de más tünete nem volt, csak most picit taknyol - ez a vége, mert egyébként ez egy felsőlégúti-eredetű vírus. Persze elkapta tőle a másfél éves öccse is, Neki is nagyon sok kiütése van, ami Neki sajnos viszket is, és köhög, folyik az orra. Láza viszont nincs. A doktornőnk szerint mindenkinél másképp csapódik le, ki mire érzékenyebb.. ezek szerint a Te kislányod lázas típus? Lázcsillapításra teljesen jó a Nurofen, de sztem ne vidd túlzásba, én nem adnék neki fél adagot sem 38 fokig, csak a fölött. Pár nap és sztem a lázas állapot elmúlik, maga a vírus 1-2 hét alatt gyógyul. Lehet, hogy a teste neki nem lesz kiütéses, hamar túl lesz rajta.
2014. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!