Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Napallergia másfél évesnél...

Napallergia másfél évesnél előfordulhat?

Figyelt kérdés

Van itt olyan anyuka, akinek a kisgyereke napallergiás?


A lányomnak csak az arcán és ott a tarkóján vannak ekcéma szerű foltok ahol éri a nap és pont márciusban kezdődött neki, mikor elkezdtünk sokat lent lenni a szabadban és szép napsütéses idő lett.

Nekem is van enyhe napallergiám, talán ezt örökölte és ilyen fiatalon jelentkezhet?


2014. máj. 3. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyerkőcnek van napallergiája. A fiam szőke, kék szemű, fehér bőrű, szegénynek még a feje is totál ki volt pattogozva a hajas fejbőrén. De még elvileg nincsenek nagy melegek. Nekünk nyáron volt ez gond. Többször kellett tiszta vízzel lemosni napközben is. Mikor eldurvult a helyzet, a dokinéni írt fel mentolos hintőport, de a patikában recept nélkül is kapható, az nagyon jó!
2014. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az övé nem pattogzódás, hanem rendesen olyan, mintha ekcéma lenne, csak nem viszket neki.
2014. máj. 3. 22:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorló napallergiás vagyok, babakortól. Csatolj be egy fotót az érintett bőrfelületről, eléggé képben vagyok, hogy hogy néz ki, minden nyáron állandó társ a napallergia :)
2014. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Létezik egyébként melegallergia is, amikor a beizzadt, meleg bőrfelület irritálódik, hasonlít a napallergiához, de nem ugyanaz.

Általában a fej, fülek, nyak, mellkas és a karok a leginkább érintettek, lábon, hason aránylag ritkán jön ki.

2014. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!