Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rosszul tettem, hogy hagytam...

Rosszul tettem, hogy hagytam felszurni a kisfiam fulet?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete folyton visszakerdez, meg mlndogatta hogy viz ment a fulebe(napkozben,nrm erte viz), es hogx be van dugulva. Ma elvittem fu.eszetre,mindket dobhartya erosen kidomborodott, a bal erezett es vastag volt. Az orvos azt mondta hogy ez mar nem gyulladt ugyan,de tele van gennyel,es mashogy nem tud kiurulni,es mivel gennyes,barmikor belobbanhat ujra. Nagyon nem akartam,de azt mondta ez az orran mar nem fog tudni kijonni. Beleegyeztem. En sirtam...a gyerek meg mintha meg sem erezte volna. Azt hittem jobban fog fajni nrki. Aztan ,eszivta,jott jo kis veres genny,szep adag. Nehezen jott,azt mondta hogy ha ezt most nem csinslja meg,akkor ez a genny ilyen ragacsos cucca valik,ami tartos ha.laskarosodast okoz es barmikor begyulladhat. Indokolt volt a szuras??? borzasztoan erzem magam,meg akkor is ha a fiam egy hos volt,mert csak a lefogas volt a problemaja. Lett volna mas megoldas? Csak hogy okosabb legyek ha netan meg egyszer ilyen helyzetbe kerulunk.
2014. jún. 6. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy egy orvos csak unalmában csinálgatná, minden ok nélkül. Szerintem nyugodtan megbízhatsz az orvosban.
2014. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a leírtakból asszem egyértelmű a válasz, nem is tudom, miért ostorozod magad...
2014. jún. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze,megbiztam benne,mert nem csak mondta,hanem lattam az arcan is hogy nem nagyon van mas valasztas es tenyleg jot akart. Nem vagyok otthon fules kerdesekben, en arra gondoltam hogy ful,orrcseppel el lehetne folyositani ezt a gennyet. De o az orvos,nyilvan neki sem elvezet egy kisgyerek fulet szurkalni. Nekem is szurtak es tudom milyen pokoli fajdalom...ezert ostorozom magam csak. Dragam..amugy jol van,meg aludni sem akar. Lehet nekem ilyesztobb volt.
2014. jún. 6. 11:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha genny van, mindig az a legfontosabb,h minél hamarabb megszabaduljunk tőle (mivel ennek nagy része baktérium). Ha nem szúrják fel ilyen esetben a fület, akkor a genny előbb-utóbb olyan sok lesz,h szétrepeszti a dobhártyát, és úgy folyik ki. Ennél pedig sokkal jobb, ha csak egy tűszúrásnyi résen távozik. Ha magától reped a dobhártya, az halláskárosodáshoz vezethet. Annak idején nekem is többször felszúrták a fülem, és tényleg baromira fájt. Aztán egyik alkalommal a szúrás előtt egy lidokainos gézcsíkot dugtak a fülembe 5 percre. Ezután szúrták fel, és semmit nemi éreztem. Nem is értem, miért nem így csinálják eleve mindenhol.
2014. jún. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan ennyi bizalom sincs az orvossal szemben? Pedig még kifejezetten türelmes példány is volt a sztori alapján, hiszen kulturáltan elmagyarázta hogy miért szükséges.


Komolyan nehéz elhinnem, hogy az orvos szavával szemben inkább laikus, ismeretlen emberek tippjeire hagyatkozol...

Szomorú.


De egyébként megerősítem én is az orvost, hátha így megnyugszol:

Gennyes középfülgyulladás esetén a terápia: paracentesis (a dobhártya felszúrása). Így a genny ki tud folyni, a fájdalom jelentősen csökken, hiszen nem feszül a dobhártya, a membrán pedig magától szépen begyógyul mindenféle komplikáció nélkül.


Ezzel szemben ha nem szúrják fel, akkor előbb-utóbb a gennyi szétrepeszti a dobhártyát, ami már nem biztos, hogy normálisan fog begyógyulni. Emellett különböző szövődmények (akár agytályog!!!) alakulhat ki belőle.


Az orvos helyesen járt el.

2014. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Abszolút jól döntött. A férjem neurológus, nemrégiben volt egy betege, akinek ilyen fertőzés okozott tályogot az agyában. Az pedig nem feltétlenül túl jó prognózisú dolog. Nem is értem te miért sírtál, ha a fiad simán tűrte a dolgot????
2014. jún. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mert nem bizom az orvosokban. Tisztelet a kivetelnek,mert van,csak elsore nyilvan nem tudom ki az. Az elso szulesembe az orvos hibajabol majdnem belehaltam, aztan A GYEREKORVOS olyan szinten felrediagnosztizalt egy pelenkakiutest hogy a lanyom 10 ev utan is issza a levet. Ja igen,mert megbiztam az orvosban es ugy kezeltem ahogy o mondta.

Szoval hallottam mar olyat,hogy egyik orvos szurni akart,anyuka nem engedte,aztan a masik orvos humanusabb terapiat irt fel. Jobb lenne ha ti se lennetek ennyire elfogultak az orvosokkal, nem istenek ok sem.

2014. jún. 9. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Így van, nem istenek.

De nem tudom, hogy egy laikus szava miért ér többet, mint egy orvosé. Itt a gyakorin aztán tévedhetetlen mindenki, nem?

Ha nem bízol meg az orvosban, el kell menni másikhoz.

Ha meg semelyikben nem bízol, akkor nem kell orvoshoz menni és kész. Kezeltesd a gyereket a szomszéddal.

2014. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem laikusok szavara adok tobbet,hanem a tapasztalatokra. Bar nem adok ra tobbet csupan informalodom. Ebben az orvosban speciel megbiztam, mert a tekintete tobbet mondott mint o maga.

De lehet vakon bizni bennuk,mondvan nem szorakozni jartak 6-7 evet az orvosira....hat,amugy ebben sem vagyok biztos. Termeszetesen nagy tisztelet az igazi orvosoknak, akik tanulassal toltottek ezt az idot.

2014. jún. 9. 14:49
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ebben az orvosban speciel megbiztam, mert a tekintete tobbet mondott mint o maga."


Ha megbíztál volna benne, nem tetted volna fel a kérdést.


Igen, tényleg vannak rossz orvosok is. Én se bízom meg vakon az összesbe. De ha úgy érzem, hogy nem jól kezel, nem jó felé haladunk, akkor keresek másikat. Olyat, akiben meg tudok bízni.


Mert annak aztán totál semmi értelme, hogy jársz vkihez, de a szomszéd szavára többet adsz, holott lehet, neki nem is olyan gondja volt.

2014. jún. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!