Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért a szoptatós anyukák...

Miért a szoptatós anyukák érezzék magukat rosszul, ha nyilvános helyen kell megoldaniuk a szoptatást?

Figyelt kérdés

Annyi megalázó mondatot hallottam már ezzel kapcsolatban.


Pedig az a baba pusztán ugyanúgy eszik, csak ő még nem tud máshogy.


Ha belegondolunk, sokan esznek utcán, sőt étterembe kifejezetten azért megyünk, vagy épp fagyit nyalunk, üdítőt iszunk, pattogatott kukoricával táplálkozunk a moziban stb. - gyerekek, felnőttek egyaránt :)


(Persze kulturált formában gondolom a babaetetést is.)


2014. jún. 4. 23:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
95%
Nem a babát nézik ahogy eszik, hanem a nő mellét.
2014. jún. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
35%
Szerinted csak shoppingolni mehet ugye? Pl egyedulallo anya akinek intezni kell a hivatalos ugyeit? Hmm? Vagy ne adj isten bevasarol, h legyen mit enni es meg sorolhatnam...Remelem neked nincs gyereked! Ha lenne akkor tudnad, h nem minden baba fogadja el a cumisuveget mint pl az en lanyom se. Amugy meg hiaba szamitom ki az etetesi idot ha az okmanyirodaba nem ket etetes koze kapok idopontot v az orvos nem akkor rendel!
2014. jún. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
81%

ha nem tudnám megoldani, hogy etetési időben otthon legyek, készítenék be előre tejcsit üvegben


fura lenne az önkormányzatnál, vagy államkincstárnál, vagy orvosi váróban, vagy soroljam, előkapni és etetni mint a kisebbség

2014. jún. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
90%
Szoptatós anyuka voltam,2szer is,egész jól lehet kalkulálni az etetési időkkel,bmelyik kajáldában készséggel megmelegítik a lefejt tejet,a plazak játszóházai biztosítanak szoptatásra helyet,van sok alternatív megoldás
2014. jún. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
77%
Háborgás helyett leleményesnek kell lenni és főleg okosan átgondolni a napot.Adódhat extrém helyzet de az ember melle maradjon már magánügy.Előző vtam.
2014. jún. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
97%
Lehet kapni ezeket a csinos, divatos, nagy kendőket. Szerintem az alatt szoptatni teljesen jó, azzal nincs semmi baj, de csak úgy előrántani az ember mellét azért egy kicsit kellemetlen tud lenni. Lehet rajta háborogni, hogy miért kényelmetlen ez másoknak, meg jahhhj így a társadalom, meg úgy, de ettől még nem lesz jobb. Én már csak a magam kényelméért és az idegesség elkerüléséért vennék egy olyan kendőt. Ha az ember tudja, hogy úgy is meg kell etetni a gyereket és általában van valaki, akinek nem tetszik a csupasz mell nyivános helyeken, én tuti nem stresszeltetném magam azon, hogy mégis direkt idegesítem őket, hogy aztán vita, vagy kellemetlenség legyen belőle.
2014. jún. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet úgy időzíteni,hogy ne kelljen a gyereket épp kint megetetni,ha meg muszáj anyuka vonuljon el és használjon kendőt,de én tuti rosszul lennék ha előkapná egy nő a melllt az étterembe és megszoptatná a gyereket...
2014. jún. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
37%

A kendőről annyit, hogy pár hónapos baba már kapkod a kezecskéivel szopi közben, nincs nyugton, próbáld meg betakargatni...

A szopi időzítéséről pedig: 3,5 hónapos a babám, csak szopizik (igény szerint) van, hogy 3 órán át nem kér enni, van hogy óránkét eszik, ezt hogyan időzítsem. Cumisüveget egyáltalán nem fogad el, öklendezik tőle.

Mondjuk mindezek ellenére soha nem szoptatnék nyílvánosan. Nekem könnyű, kocsival járunk, le van sötétítve, csak beülök vele a hátsó ülésre és nyugiban szopizhat ahogy neki jólesik.

De azt se szabadna elfelejteni, hogy a cici a babáknak nem csak táplálék, hanem nyugtató, fájdalomcsillapító... minden egyben, egy cumisüveg ezeket nem pótolja.

Ettől függetlenül azért én se támogatom a nyílvános helyen való szoptatást, szerintem is szinte bárhol lehet találni egy kis helyet ahol félre lehet vonulni a kicsivel.

2014. jún. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
13%

érdekes nekem soha nem okozott gondot

nem csináltam belőle nagy ügyet

ha megszóltak visszakérdeztem h akkor ö sem evett még utcán egy hambit/fagyit/stb... sem mi ???


és igen egy kendő csodákra képes :-)))

2014. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
engem az zavar, ha a szoptatással szinte kérkedik az anyuka. Oldja meg az egészet anélkül, hogy az egész melle kint lógna és mindenkinek azt kellene nézni.
2014. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!