Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlő fontos többi...

Bárányhimlő fontos többi lent, kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hetes lányom anyatejes szopizik és ma voltak látogatók és a nagy látogatás közepette kiderült hogy a kisgyerek be lett oltva bárányhimlő ellen.Kb 10 percet voltak a 4 hetes lányommal egy szobában utána kint az udvaron.Teljesen kétségbe vagyok esve mert nagyon nagy baj lehet ha elkapja ez a pici gyerek, hogy lehet valaki ennyire buta hogy jöhettek ide.Azóta sírok megállás nélkül hogy még 2-3 hét a lappangási idő addig idegeskedés.Remélem a tejem nem megy el.Beszéltem sok mindenkivel és állítólag az nem fertőz.23 hós lányom elkaphatja de a pici 99% hogy nem ha szopizik.
2014. jún. 6. 18:01
 1/5 anonim ***** válasza:
De be lett oltva bárányhimlő ellen! Akkor miért félsz??? Nem bárányhimlős! Az oltástól nem válik bhimlőssé :D Nincs félnivalód!
2014. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért sírsz megállás nélkül azóta?? Ha ennyire kétségbe vagy esve, miért nem hívtad fel a gyerekorvost és kérdeztél rá, hogy lehet-e baj? Egyébként ha a védőoltások fertőznének, akkor mi értelmük lenne?? Csak gondolj bele? Kapunk oltást annyi más betegségre azok sem fertőznek. A bárányhimlő elleni védőoltás sem fertőz. Nyugodj meg. Egyébként ha szoptatod védett 6 hónapos koráig. Semmi értelme tönkremenni ebbe.
2014. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A beoltott gyerek nem fertőz bárányhimlővel. Sem az oltás után közvetlenül, sem később.


Gyerekorvos vagyok. Nyugi.

2014. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én sem értem mitöl félsz....pláne, hogy miért sirsz.

be lett oltva, na és?? szerinted, akkor ha be van oltva a kanyaro ellen, akkor a te 4 hetesed elkaphatja a kanyarot ettöl a gyerektöl?? és akkor ez a gyerek sehova se mehet, mert biztos átad mindenféle nyavalyát :DDD

2014. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vilcsianyuja ***** válasza:

Jesszus. A bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed, esetleg a hólyag váladékával. Az oltás során egyből a véráramba kerülnek a legyengített vagy elölt vírusok (bocs, most nem fogok utánanézni, hogy a bárányhimlőnél éppen melyik), de nyilván nem juthatnak el ezek olyan pontra, hogy fertőzzenek. Te hallottál már olyat, hogy az oltás fertőz? Gondolj bele, akkor az influenza ellen oltott ember végigfertőzne mindenkit... Nyugi. Mellesleg az ikreim 2 hónapos korukban elkapták a 4 éves lányomtól a bárányhimlőt, aki még lappangási időszakban fertőzhette meg őket, nem lehetett kikerülni. Kutya bajuk, túl vagyunk rajt. Legalább nem tudták vakarni a hegeiket...

Amúgy, ha netán tényleg elkapná valakitől, akkor az anyatejedben lévő antianyagok segítenének neki a gyógyulásban. Szóval, no para!

2014. jún. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!