Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3-5 éves kisgyereknél mi...

3-5 éves kisgyereknél mi számít gyakori megbetegedésnek?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 éves, mandulagyulladása van, amire antibiotikumot kapott, január óta most először. Nem vagyok az antibiotikum ellen, de nem lesz ettől később baja? Megbízom a drnőnkben, ha nem muszáj, nem ad gyógyszert, de mégis elbizonytalanodtam :-(
2014. jún. 10. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
9 hónapos gyerek is kap antibiotikumot ha szükséges, ne aggódj, nem olyan ritka dolog.
2014. jún. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zöld kéz :-).


Félreérthető voltam. Tudom, hogy nem ritka, hogy antibiotikunot kap egy gyerek. Én attól tartok, ha sűrűn kell.

2014. jún. 10. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:
A kérdés és a hozzá fűzött kiegészítés nincs összhangban egymással. Gyakori megbetegedésnek az számít, ha a gyerek 1 hét óvoda után 2 hetet van otthon betegséggel, és ez szinte rendszeresen előfordul, évente 5-10 alkalommal is. Ha a gyerek 4 éves élete alatt most először kapott antibiotikumot, ott hol van a gyakoriság ??? Sajnos mandulagyulladásra kell antibiotikum, de ma már olyan sokféle van és odafigyelve váltogatják is, úgyhogy ebből komolyabb baj nem lesz. Mindenesetre fel kell jegyezni, hogy mit kapott a gyerek, hogy ne felejtődjön el és az esetleges későbbi hasonló esetben mást kapjon..
2014. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.


Nem azt írtam, hogy 4 év alatt először kapott, hanem január óta most kapott először.

2014. jún. 10. 22:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves kisfiam betegesnek számít. Január óta most van a 4 mandulagyulladása. És összesen 6 antibiotikumot szedett el...ez rengeteg. Februárban volt orrmandulaműtétje. Jövő héten beszéljük meg a garatmandula műtét részleteit...Milyen gyakran beteg a kislányod?
2014. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!