Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Elképzelhetőnek tartjátok,...

Elképzelhetőnek tartjátok, hogy helikopterről szúnyog elleni permetezőszertől lettek a babám karján kiütések?

Figyelt kérdés
Pünkösdhétfő estefelé kimentünk egy kicsit levegőzni. Még mindig sütött a nap, bekentem naptejjel a két kis karját (előzőleg már vagy három-négyszer használtuk ezt a naptejet, ami egyébként natúrkozmetikum, 30+ faktorú). Sajnos éppen megjelent a fejünk fölött egy helikopter, kb. egy nagyobb fa magasságában, és permetezett. Másnapra kijöttek a kisebb-nagyobb piros pöttyök. Elvittem az orvoshoz, aki elsőre mondta, hogy allergia, de lehet a napra, esetleg a naptejre. Ételallergiát nem valószínűsített, mert szerinte akkor nem csak a karjain jelentkeznének a kiütések. Elfelejtettem mondani neki ezt a permetezést. Azóta nem mentünk egyáltalán napra, nem használjuk a naptejet, de a kiütések megvannak, csak épp nem olyan tüzesek, a kisebbek talán eltűnőben vannak...

2014. jún. 12. 22:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
8,5 hónapos a kislányom, szépen ült a sportkocsiban, a karjaival elöl a karfát fogta, tehát épp kint voltak a kupola alól, és rövidujjú bodyban volt.
2014. jún. 12. 22:45
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy permetező volt? Én még este 10 elrótt soha nem láttam hogy szórta volna.
2014. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehetni lehet, de azért a helikopter elég magasan van, és mivel a permet elég könnyű, eltart egy darabig míg leér, szóval valószínűbb hogy csak a napsütés.


Egy alkalom miatt nem aggódnék, de ha megint előfordul, mármint ha pont akkor mikor helikopter permetez felettetek, akkor majd érdemes lehet elmenni allergiavizsgálatra.

De addig no para!

2014. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, biztos, hogy permetezős helikopter volt, alacsonyan szállt és szabad szemmel is jól látható volt, ahogy permetezett. Sajnos olyan helyen voltunk, hogy nem tudtam fedél alá menni. Nagyon alacsonyan szállt, úgy tűnt, mintha mindjárt levinné a gesztenyefa tetejét. Szóval, ez nem kérdés. Mifelénk egyébként a nap legkülönbözőbb órájában szoktak permetezni, de éjszaka még soha!


A nappal kapcsolatban azért vagyok szkeptikus, mert én laikusként úgy gondolom, mindenekelőtt leégne a kis bőre a naptól. Egyébként este fél 7 körül volt. Meleg volt ugyan, de nem állt délen a nap.

2014. jún. 12. 23:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet fenyallergia is, nekem is van.
2014. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És a fényallergiának milyen tünetei vannak?
2014. jún. 12. 23:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Tkp az uv b sugarakra allergia. Csalankiutessel jar, ami neha viszket, sulyosabb esetben pattanasszeru holyagga valik. Egyeni erzekenysegtol fugg, nehany potty is lehet, de nagyobb felulet is felholyagosodhat. Kellemetlen, de veszelytelen allapot. Tunetileg kell csak kezelni. Naprol bevinni, lefedni az erintett teruletet. Kremek is segitenek, de arnyekban magatol megszunik egy ido utan.
2014. jún. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fura, de nekem is kijöttek apró piros pöttyök, és nekem is szúnyogírtás után 1-2 nappal, allergiás nem vagyok semmire, legalábbis úgy tudtam idáig.

Babádnak elmúltak a kiütések?

2014. júl. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, 3-4 alatt elmúltak. Nem adtam neki semmilyen "gyógyszert", bár kiváltottam a Fenistil cseppeket, amiket az orvos felírt, de amikor elolvastam a mellékhatásait, úgy döntöttem, ha nem rosszabbodik, sőt, javul, akkor várok vele. Minden nap jobb lett kicsit, így végül "magától" elmúlt.
2014. júl. 9. 10:07
 10/11 A kérdező kommentje:
* 3-4 nap alatt...
2014. júl. 9. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!