Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha allergiás a szúnyog/pók/dar...

Ha allergiás a szúnyog/pók/darázs/méh csípésre, hová fordulhatok orvoshoz, hogy felírja neki az életmentő gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerdán reggelre hatalmas puklik, duzzanatok, véraláfutások jelentek meg a 2 éves kislányomon, a keze, lába, arca feldagadva. Lefutottam vele a körzeti orvoshoz (gyerekorvosunk 30km-rel arrébb van), ő mondta, hogy ez bizony allergia, és ez még csak szúnyogcsípés. Az ő lánya is ilyen. Ezzel együtt jár, hogy a pók/darázs/méh és az összes ilyen kis dögre allergiás.

Beadott neki valamit, és azt mondta, irány a gyerekorvos.

Na, és ott leragadtunk...

A kérdésem az lenne, milyen orvosnál lehet kideríteni, hogy mégis mikre allergiás, milyen gyógyszerek kellenek erre?


2013. aug. 2. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Az orvos megmondta, hogy a cs+ipésre. A gyermekorvos ír majd rá gyógyszert.
2013. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Az a baj, hogy nem írt rá semmit. Fenistilt mondta, hogy kenegessük vele, de ennyi.
2013. aug. 2. 14:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor calcimuscot szerezz be, vagy legalább kalcium pezsgőtablettát. Ha máskor is előfordul, ismét ügyelet/körzeti orvos, és írass ott valamit. És orvosváltás, szerintem. Jobbulást a kislányotoknak!
2013. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Calcium ampullában van itthon, a két nagy ételallergiás, ezért van, nem tudtam, hogy erre is jó. Dokit mindenképp váltunk, mert most költöztünk ide, csak még a dokit nem sikerült elintézni.

2013. aug. 2. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy bármilyen allergiás reakcióra jó, de azért beadás előtt hívd fel a kórház gyermekosztályát, ott biztos tudják!
2013. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Asszem beutaló köteles (de nem biztos). Bőrgyógyászatokon szoktak foglalkozni az allergia vizsgálatokkal, (pollen meg ilyesmi) komolyabbakra a háziorvos (gyerekorvos) ír beutalót. További gyógyszert is ő fog felírni, de csak akkor, ha pontos diagnózis van már arról, hogy mire alleergás a gyerkőc.
2013. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyermekorvostól kell kérni allergológiára beutalót ott pontosan meg tudják állapítani hogy mit kell szedni. Nekem is rovarcsípés allergiám van, de tudtak találni olyan gyógyszert ami rendszeres szedés mellett meggátolja a felpuffadást.
2013. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már intézkedtem, bár sajnos csak januárra kaptunk időpontot, de telefonon az orvos ellátott tanácsokkal, elmondta, miket írassak fel, és holnap már a gyermekorvosunk fog fogadni.

Köszönöm!

2013. aug. 13. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!