Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 19 hónapos kislányom kb.2...

19 hónapos kislányom kb.2 hónapja elesett és beverte a fejét a szemöldöke között, a púp azóta sem múlott el lehet valami komolyabb van?

Figyelt kérdés
Doktornő nem is igazán foglalkozott vele. :( Mikor elesett egyből felsírt, jól be is lilut az orrnyerge, ami utána elmúlt. Viszont a napokban tettem észre, hogy újra lila neki.

2014. jún. 25. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, neten ezt találtam:



"A púp, egy vérömleny, amit hematómának hívunk. Fel fog szívódni, de ha néhány nap alatt nem múlik el, mindenképpen menjenek el gyerekorvoshoz, kórházba, mert koponya röntgent kell végezni. Szerintem aggodalomra semmi gond, csak figyeljenek oda a fent leírt tünetekre. "


Ez egy orvos válaszol oldalon volt, ott sem múlt el a púp a kérdező lányának fejéről.

2014. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért szerintem egy púp nem fog néhány nap alatt elmúlni. Nekünk is sokáig látszott,amikor leesett fejjel a kisfiam az ágyról...Az övé először lila volt,majd barnás,sárgás,majd lassan elmúlt. Az fura,hogy nektek újra elő jött. A saját megnyugtatásodra mutasd meg a gyerekorvosnak szerintem.
2014. jún. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, az én lánykám is 2 hónapja esett el homlokán elég nagy púppal. Én lehúztam neki, majd a gyerekorvos azonnal beküldte.Ő is azonnal felsírt, és élénk volt,de egy koponya röntgent csináltak. Hála istennek nem volt baj, de másnap egy szemfenék vizsgálatra beküldtek.Azt mondta az ügyeletes, hogy ez a legveszélyesebb terület, 1000ből egy esetbe rosszra is fordulhat. Én javaslom, kérjetek beutalót, és csináltassatok egy röntgent. Mi 20 hósak vagyunk most de eléggé aggasztó hétvége volt az nekünk is. Inkább nézze meg szakorvos.
2014. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!