Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Menjugate ismétlés, ha 1 éves...

Menjugate ismétlés, ha 1 éves kor fölött kapta meg?

Figyelt kérdés

Fiam 14 hónapos volt mikor megkapta a menjugate oltást. Az akkori dokink azt mondta 1 év fölött egy is elég.

Most 4,5 éves a fiam, másik gyerekorvosunk van, aki most adni akar egy ismétlő oltást. Most néztem utána a neten, de sehol nem találtam, hogy kellene ismételni. Mindenhol azt olvasom, hogy ha 1 év fölött kapja, elég egy oltás. Még az oltóanyag betegtájékoztatója is egy oltást ír 12 hónap fölött.

Járt már így valaki? Tényleg kell ismételni?



2014. júl. 7. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ismételni, 1 éves kor felett csak egy oltás kell. A doki valamit összekevert. Nem lehet, hogy az újfajtát akarja neki beadni, ami 10-en valahányezer, és négy törzs van benne, nemcsak a C ?
2014. júl. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. Kérdezte, hogy melyik fajtát kapta először? Menjugate vagy meningitec? Még azt is rám hagyta, hogy válasszak most, ugyanazt akarom, vagy a másikat. Ugyanazt írattam fel, de most jártam jobban utána, hogy miért is kéne ezt megismételni?
2014. júl. 8. 07:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Gyakorlatilag szó szerint így jártunk mi is. Az első orvos javasolta, hogy várjuk meg az egy éves kort, az új orvos pedig szörnyülködött, hogy nem volt ismétlő.
2014. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És beadattátok az ismétlőt?
2014. júl. 14. 07:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Beadattuk mind a két gyereknek. én is furcsállottam, de nem értek hozzá, a doktornőben pedig megbízom. Inkább kapja meg kétszer, minthogy kevés legyen a védelem.
2014. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!