Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért kellett megismételni a...

Miért kellett megismételni a PKU szűrést?

Figyelt kérdés
Ma vették le az új mintát, de sem a gyerekorvos sem a védőnő nem tudja miért mert nekik sem mondták. Szegedre küldik fel. Volt így valaki? Mi volt a probléma? Félek hogy beteg a babám.

2014. jún. 12. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj....nálunk is ez volt nemrég...akkor én is kérdzetem itt és rengeteg válasz jött, hogy sűrűn előfordul és nem jelenti azt, hogy baj van....én is hülyére aggódtam magam, aztán megkaptam az eredményt, hogy nincs baj...ne aggódj előre
2014. jún. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni! Lehet, hogy nem jól vették le (nem volt elég a vér), vagy nem ivott elég anyatejet a vizsgálat előtt, és ilyenkor torzít. Sok okból meg lehet ismételni, ne idegesítsd magad előre!
2014. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, igyekszem nem idegeskedni
2014. jún. 13. 05:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiam pku-s :)

Lehet egyszerűen csak elromlott a gép. Pár évente van ilyen. Azt nem hiszem, hogy nem volt elegendő vér, hiszen akkor a többi szűrésre is kértek volna mintát, nemcsak a pku-ra. De az is lehet, hogy határértéken volt a phe szint a vérben és ellenőrző mérés végeznek.

Az eredmény kb. 3 munkanapon belül megvan, de csak akkor szólnak, ha nem jó. Ha tegnap, csütörtökön levették, akkor kb. pénteken feladták, hétfőn gép alá teszik, keddre van eredmény és ha gond van hívnak is.

A pku egy ritka betegség, elég kicsi rá az esély, hogy pont ti benne lesztek :) Évente kb. 6 csecsemőt regisztrálnak Magyarországon. Ha mégis kiszűrnének, keress fel nyugodtan :)

2014. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a válaszod, nagyon remélem hogy nem mi leszünk de ha mégis, akkor mindenképp írok!
2014. jún. 14. 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Nimett!


Szabad megtudni, hogy mi lett az eredmény? :)

2014. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hosszas rágódás után ma felhívtam a labort és negatív! :) Viszont elmondta a hölgy, hogy azért kérték az ismétlést mert nem volt normálisan levéve a vér, jóformán alig volt a papiron. Kicsit felháborodtam, hogy aki levette a mintát az miért nem végezte el rendesen.. akkor nem ordította volna ki a kicsi a lelkét és én sem bőgtem volna órákig utána..
2014. jún. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!