Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez normális lehet, hogy...

Ez normális lehet, hogy szúnyogírtás után piros pöttyök jelentek meg kisiam bőrén?

Figyelt kérdés

Hétvégén irtották a szúnyogokat felénk, a héten ment először oviba, és tegnap előtt már a homlokán láttam 2-3 pöttyet, tegnap meg a fedetlen részeken, karja, lábaszára is tele volt pötyökkel. A gyerekorvos is azt mondta, hogy valamivel érintkezhetett és az csapta ki a bőrét. Hát nem vagyok nyugodt. Ti jártatok már így? A Deltamethrinnel irtottak Szegeden ez okozhat bőrirritációt, hát azért elég durvának tartom, ha tényleg ettől van. :(

[link]



#szúnyog #kiütés #Deltamethrin
2014. júl. 31. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én egészen biztosan nem a szúnyogirtóra gondolnék, inkább másra.
2014. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kisfiam, rosszul írtam, siettem. :)
2014. júl. 31. 14:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Pl, mire gondolnál?
2014. júl. 31. 14:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ma reggel nem a kisfiam volt az egyetlen, aki ilyen panasszal járt a gyerekorvosnál. :( Az orvos szerint nem fertőző, mehet oviba egyébként.
2014. júl. 31. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egészen biztosan növényre, rovarra gondolnék (ugyanis ezek allergiás alapon néha tovább tudnak terjedni, mint az a pont, ahol effektíve érintkezett vele (strophulus a neve) - ha irtottak felétek, gondolom sok szúnyog van, mert nálunk /Db.ben/ abszolút nem irtottak még idén). Adj neki Fenistil cseppet, biztosan hamar elmúlik. Sajnos a pontos magyarázatot nem tudom neked leírni, de én úgy tudom - agrármérnök após és orvos férj révén - hogy az irtáshoz használt szer emberi bőrön nem okozhat irritációt. Ha tévedek, okosabbak kijavítanak. :)
2014. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mifelénk sajnos elég gyakori.Sokszor irtanak is szünyogot.Az én kisfiamon is volt vagy 15db.A szeme is bedagatt.Adtam neki calciumot.Rohantam vele a dokihoz.Azt mondta csípés.Bár azt nem tudja milyen csípés.Azóta elmült,de megint vannak rajta,ott ahol nem takar a ruha.Már az ablakot sem nyitom ki nála éjszaka,pedig bukón szoktam hagyni.Egyépként fenistil cseppet kellett adnom neki,meg calciumot,és kenni fenistil kenöccsel,ami csipésre,allergiára való.Én is aggódok,h mi lehet ez,de itt Zalában nagyon sok kisgyereken vannak ilyenek.Mindenki csak tippelget...
2014. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amit belinkeltem ott írja a bőrirritációt. Ma felhívtam egy szakembert is, hát diplomatikusan kerülte a témát és annyit mondott, hogy a neten után tudok olvasni, hogy okoz-e bőrirritációt és ott azt írják, hogy igen. Csak csodálkozom, ha igen, akkor hogy lehet olyan helyre is szórni, ahol kisgyerekek fél napokat is kint töltenek a fűben, bokrok között, ahol a bőrükre kerülhet ez az anyag. Valahol olvastam, hogy 5 nap alatt bomlik le.
2014. júl. 31. 14:33
 8/10 A kérdező kommentje:
Az előbb is kihagytam egy betűt, nézzétek el nekem. :)
2014. júl. 31. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyilván, a vegyszer igen, de az a fajta hígítás, és szórási technika, amit használnak hozzá, úgy hiszem, hogy nem "engedi", hogy az emberi szervezetet károsító hatása legyen. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy hanyag volt a kivitelezése az irtásnak. Max. így. De hamarabb gondolnék erre az allergiás reakcióra valamilyen csípés után.
2014. júl. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát most meg fogom figyelni.Ha lwgközelebb riasztóznak kiváncsi leszek jönnek-e a pöttyök.Azért ez durva!

Ha igen,mit lehet tenni?

2014. aug. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!