Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Hogy reagáltatok...

Anyukák! Hogy reagáltatok mikor kiderült, hogy lisztérzékeny a gyereketek?

Figyelt kérdés
Engem nem rég értesítettek ezzel kapcsolatban telefonon és miután leraktam, kicsit elpityeregtem magam, majd kiugrott a szívem a helyéről :( más is reagált ilyen érzékenyen? Sajnos most nem tudok senkivel beszélni, a férjem éjjel jön haza.
2014. júl. 31. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugi! Én magamról tudok csak beszélni, 2,5 éve diétázok. Ezek után, ha valamelyik gyerekemről kiderülne, nem történne semmi. De magamnál először én is csak pislogtam :D

Ha kell segítség, szólj :)

2014. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idő a gyerkőc? Milyen tünetei voltak?
2014. júl. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Panikoltam. Fogalmam sem volt, mit csinaljak es hogyan ne adjak kenyeret vagy nokedlit tobbe a kisfiamnak!!! Kemeny 3-4 hetet eltunk meg es aztan elkezdett kialakulni. Kenyeret "elfeeljtettem" venni...tesztat csak rizs tesztat, recepteket keresgeltem...van jo sok, a magyar receptek tobbsege agyonra van bonyolitva - ezt mar most mondom.

Figyelmedbe ajanlom az einkorn lisztet. Ha nincs teljesen kifejlodott celiac-ja a kicsidnek csak erzekenysege van, abbol nagyon finom kenyeret lehet belole sutni es miutan nincs agyonnemesitve, ezert nagyon jol toleraljak azok akik gluten erzekenyek.

Bele lehet tanulni. Minden rendben lesz.

2014. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg lisztérzékeny (vérből vagy biopsziával alátámasztva), akkor a szervezete a glutén hatására ellenanyagokat termel, melyek a saját szervezetét teszik tönkre, vékonybelét elsorvasztják, pajzsmirigy betegségeket, cukorbetegséget, rákot okozhatnak. Ebben az esetben az alakor liszt (németül einkorn) sem fogyasztható, tesztek igazolták, hogy sajnos az alakortól is beindul az ellenanyag termelődés és a szervezet pusztulása :(

Semmilyen búza nem fogyasztható, se tönköly, se alakor!

Se rozs, árpa, zab! (Zabból csak a gm, ami nem szennyeződött betakarításkor, de sokan azt sem bírják!)

2014. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem van egy tej-szója és egy tojás-szója-paradicsom-mogyoró allergiás gyerekem.

Piszkosul nem könnyű.

Van hogy havonta is sírok miatta. Otthon nincs gond, a család szépen megtanulja, de közösségeben mindig kirekesztődik a gyerek valahogy.


Épp pár hete volt, hogy barátokkal és azok gyerekeivel fagyizni mentünk. Direkt kinéztünk egy fagyizót, ahol tejmentes fagyit is árultak (meg tölcsér nélkül műanyag pohárba is adtak, mert a tölcsér meg tojásporos általában), negyed órát álltunk sorba a kánikulában, a gyerekek már két órája rá voltak izzítva a fagyira. A barátaink mondták, hogy minket is meghívnak, az ő gyerekeinek már kezében volt a fagyi, amikor közölte a nő, hogy ki van fogyva a tejmentes és nincs. Ja és van egy egészséges gyerekem is. Másodperc tört része alatt mondtam, hogy akkor mi nem eszünk fagyit. GOndolhatod. Ehhez hozzá jött, hogy a fagyis bunkó stílusban hozzá tette, hogy álljak már arrébb, hogy a mögöttem állók kérhessenek.


Hát ilyen és hasonló esetek vannak. Óvodában, vendégségben, mindenhol el kell utasítani a kaját, amit pedig jó szívvel adnának, mert hát legtöbbször nem tudják, mi van benne.


Sajnálom a kicsidet. De meg lehet tanulni együtt élni vele, és biztos, hogy megerősödik a kis személyisége és az öntudatda is.

2014. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2,5éves a kislányom. Nagy puffadt a hasa ezért elmentünk háziorvoshoz aki további vizsgálatra küldött. Egyenlőre vérvétel volt, 1hónap múlva endoszkópos vizsgálat lesz, altatásban. Ettől is ki vagyok készülve :(
2014. júl. 31. 20:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy elsőre ilyesztően hangzik, de nem kell ennyire pánikolni :)

Én(17 vagyok) kb 9 éves korom óta az vagyok, nővérem(21) 2 éves kora óta az. Édesanyámék teljesen megszokták az életmód váltást, szinte mindig 2 félét főznek, maguknak és nekünk.

Mi interneten rendeljük egy cégtől a liszteket, tésztákat, akár pizza, spagetti porokat bármilyen ilyet,ízre szine semmiben se mások mint a rendes, át kell szokni, szerintem ez a kisebbik nehézség.

A nagyobbik hogy le kell ülnöd a gyermekeddel és meg kell értetned vele hogy miért nem eheti azt amit eddig, én felfogtam de akkor is elég rossz érzés mikor a haverokkal beülünk valahova ők rendelik a guszta jól megrakott pizzákat én meg elrágcsálhatom a salátámat. >.<

De ez ellen sajnos nincs semmi gyógymód, belekell törődni és mindent megadni hogy egészségesek legyetek :)

Amúgy szerintem még a lisztet a legkönnyebb pótolni házilag, van egy ismerősőm aki liszt-tej-tojás érzékeny és nekik is sikerűlt belerázkódniuk.

2014. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!