Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lisztérzékeny vagy tejallergiá...

Lisztérzékeny vagy tejallergiás lehet?

Figyelt kérdés
2 hete csak fosija van, van, hogy napi többször kakil, de nem olyan vízfolyósat, hanem csak sima fos. Volt, hogy szilárdabb volt, de nyálka volt rajta. Adtam neki normaflort, de nem használt, aztán fél adag smectát este, felet reggel, attól 3 napig nem kakilt. Ezért is nem vittem dokihoz, gondoltam elmúlt, de most megint van neki. Hétfőn viszem dokihoz, csak nagyon izgulok, hogy mi van, ha lisztérzékenység miatt van. Két napig lázas volt 2 hete, meg pár napra rá hányt is, de csak egy héttel később kezdett el fosizni. Mondták, hogy járvány volt akkoriban az oviban, csak játszani mentünk át, mert még nem ovis, lehet ott kapta el. De a vírusos hasmenés az vízfolyós és állandó. Meg mindig izgultam, hogy nagy a hasa is és vékony, bár mi is mindig vékonyak voltunk férjemmel. Valaki mondjon valamit! Volt már hasonló valakinél? Köszi!
2013. szept. 7. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Vidd el orvoshoz, esetleg egy jo gasztroenterologushoz. Probáld ki, hogy pár napig nem kap gyümölcsöt. Nekünk a szőlő okozott ilyet.
2013. szept. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia,

vidd orvoshoz, de a lányomnál is nyáron egy ilyen virusos izé után, bejátszott egy ilyen átmeneti laktózérzékenység.

Ez azt jelentette, hogy 1 hónapig szigorúan, utána kicsit lazábban laktózmentes kajákat kellett neki adni.

Elsőre tök gáz volt, mert még a felvágottakban, kekszekben, mindenben van valamilyen tejszármazék, de aztán belejöttünk.

A Sparban mindenfélt tudsz venni, tej, tejföl, joghurt, túró rudi, tejszín...ezzel kell neki mindent csinálni.

Egy kicsit drágább, mint a sima tejtermékek, de nem vészes.

csomagoltba is csomó felvágott van, ami jó, a Sparban az a zöld csomagolású "Budget" sonka, a Gyulai májas, Albert keksz...

én nem hittem el, de 1 nap telt el, és a lányom evett mint a gép, és már másnap tök "szép" volt a kaksija..:-)

Ja, és az első héten annyit evett, nem győztem neki adni, egyből szépen visszakerekedett, mert nekem is lefogyott nagyon, mert én sme gondoltam, hogy vmi baj lehet, csak az tűnt fel, hogy miért kakil napi 3-4-5x, mikor alig eszik....


Majd írj, hogy mi volt vele...ezt próbáljátok meg, mert nem ártasz vele, és ha nem múlik 2 napon belül, akkor viszont doki!!!

2013. szept. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát tegnap voltunk orvosnál, kaki mintát kért és láttam a papíron, hogy csak baktériumra vizsgáltatja be, gondolom azért mert ha vírusfertőzése lett volna, akkor folyamatosan kifosott volna mindent, meg hányt is volna. Nem tudom mi lesz, de szerintem nem lesz benne baci, mert kérdezte is, hogy másnak volt-e a családban fosása, de nem. Ha nem lesz benne eredmény, akkor továbbmegyünk allergiára, de nagyon köszi, hogy leírtad, hogy miket ehet, ha esetleg érzékeny lesz. Majd leírom, hogy mi lett. 1 hét múlva lesz eredmény. Ja de két napja már csak egyszer kakilt napjában és furkót. Ő nem fogyott, ő mindig vékony volt, örökletesen. Mint én, és amúgy egy fejjel magasabb a vele egykorúaknál, szóval azt nem gondolom, hogy nem fejlődik. Mert azt mondják, hogy aki lisztérzékeny az nem hízik, bármennyit eszik, inkább fogy. Kislányom nagyon jó evő volt mindig, majd meglátjuk.
2013. szept. 10. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!