Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha egy csípés (bolha) helye...

Ha egy csípés (bolha) helye egyre nagyobb, kokárdaszerű, akkor vírus is van már a szervezetében és aggódhatok az agyhártyagyulladástól?

Figyelt kérdés

ér ráadásul kb a védőoltások(nem kötelezőt is kapott, meningo-, pneumococcus ellenit) idejében csípte meg valami.


szóval vagy oltás előtt, vgy oltás után, de még az emlékeztető oltás előtt.

nem tudom hogy a védőoltás míg ki nem alakul a védettség, legyengíti e a szervezetet.


nem tudom mire gondoljak


2014. aug. 20. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább kullancs csípésekor szokott ilyen kialakulni és inkább a Lyme-kórra kell gyanakodni, úgyhogy spuri az orvoshoz.
2014. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

de tuti bolha, mert találtam egy bolhát.


de arra is gondolok, azért gyulladhatott be nagyobb területen, mert kentem rá 70%-os alkoholt

mert amelyikre nem kentem, a körül nem nő a piros terület

2014. aug. 20. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Lyme kór! Azonnal orvos! Nem feltétlen kell kullancsot találnod! Lehet megcsílte, megszívta magát, megfertőzte, s le esett a kullancs, ésxészre sem vetted!

Ha kokárda szerűen piros a csípés körül, 99% a lYme kór

2014. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

bolha ilyet nem terjeszt.

Lyme kór,és az ellen az oltás nem véd!!!

2014. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jesszus!


csak és kizárólag csak a Lyme kórnak van ilyen tünete?


nem olyan nagy az a kokárda,(kb 1,5-2 cm átmérő) meg vékony karikás a piros széle, szóval olyan kis "lightos"

2014. aug. 20. 21:39
 6/9 A kérdező kommentje:

de persze holnap orvos

de semmi megnyugtató nincs????

2014. aug. 20. 21:41
 7/9 Medvi ***** válasza:
De van. Kap antibiotikumot és meggyógyul. Egyébként mi a helyzet, mit mondott az orvos?
2014. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

telon hívtam

kérdezte hol van a kiütés, a vállán?

mondtam, hogy kezén, lábán.

erre Ó hát megesik az ilyen, hogy megcsípi valami ezért be sem kell hozni


én meg arra gondoltam, kétlem hogy Lyme kór lenne, mert másnapra halványult.

2014. aug. 21. 17:57
 9/9 A kérdező kommentje:
lefényképezném, meg feltölteném mit gondoltok róla, csak újabban nem ismeri valahogy fel a telomat a gép...
2014. aug. 21. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!