Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csak a Lyme kórnak van kokárda...

Csak a Lyme kórnak van kokárda szerű kiütéses tünete? Nagyon meg vagyok ijedve, megcsípte valami.

Figyelt kérdés

holnap orvos, vagy ébresszem azonnal kórház?

kb 2 cm átmérő.

3 hónapos még alig kezdődtek az oltásai.


2014. aug. 20. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már egyszer kiírtad.

A Lyme-kór tünetét jelző kokárdaszerű kör nagyobb, mint 5 cm.

De ha ennyire aggódsz, akkor már a du. 7 órási kérdésed előtt is elvihetted volna ügyeletre.

Amúgy az alkohol fertőtlenít, tuti nem attól gyulladt be.

2014. aug. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

du még nem gondoltam Lyme kórra!!

és amúgy is aug. 20 van szerintem nincs orvos.

2014. aug. 20. 22:30
 3/8 A kérdező kommentje:
ja és nem jött válasz a fentire, ezért kellett kiírnom
2014. aug. 20. 22:31
 4/8 A kérdező kommentje:
és babáknál is 5 cm a minimum?
2014. aug. 20. 22:31
 5/8 A kérdező kommentje:
*mármint nem voltam a Lyme kórtól bepánikolva, mint most
2014. aug. 20. 22:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Holnap vidd el és mutasd meg az orvosnak hogy megnyugodj.Lehetett egy pókcsípés,vagy egy fertőzött szúnyog vagy más bogár féle.A lyme kór gyógyítható,az én fiamnak volt.Erős antibiotikum kúrát kapott.kb tenyérnyi nagyságú volt a szabàlytalan kőr rajta.Szerintem egy sima csípés amit látsz,de jobb ha megnézeted.
2014. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

akkor gondolom te is keresztül mehettél ezen a frászon..

és mennyi idősen kapta el?

2014. aug. 20. 23:57
 8/8 anonim ***** válasza:

3 évesen,de nem kell betojni tőle,az a lényeg hogy kezelve legyen.De a kullancsot megtaláltátok vagy csak Te gondolod hogy esetleg ez lehet?Mert mi pl kullancsot se csípést nem találunk.Egyszer csak megjelent a nagy folt a mellkasán.Azt hittem hogy a játszótéren egy labda ütötte meg olyan nagy folt volt.Aztán 3 nap múlva mikor a folt nem szűnt elmentem vele az orvoshoz hogy mi lehet ez?

Akkor mondta hogy lyme kór!Kapott rá antibiotikumot és a folt 1-2 nap múlva megszűnt,de vagy 3 hétig kellett szedni az erős antibiotikumot.Remélem csak egy pók csípés Nálatok!

2014. aug. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!